• 0

Importovanie textu z Wordu do PowerPointu

Category:PowerPoint Tags : 

Importovanie textu z Wordu do PowerPointu využijete len za určitých podmienok formátovania dokumentu. Ak je splnené, tak importovanie textu dokáže rozmiestniť text dokumentu na snímky v prezentácii správne do nadpisu, textu odrážok a ich nižších úrovní. Dôležité je však to, aby ste sa nesnažili do prezentácie vkladať nadmerné množstvo textu. To by spôsobilo, že prezentácia nebude pre poslucháčov zaujímavá. V dnešnom krátkom tipe popíšem a vo videu aj predvediem ako má byť dokument vo Worde formátovaný a následne ako spraviť importovanie textu na snímky v PowerPointe.

Importovanie textu zo správne formátovaného dokumentu

Importovanie textu spravíte až potom, keď budete mať vo Worde správne formátovaný text. Podmienkou je použitie štýlov Nadpis 1 až 9. Prvá úroveň Nadpis 1 zabezpečí zobrazenie textu v nadpise snímky. Druhá úroveň Nadpis 2 zobrazí text ako hlavnú odrážku, úroveň Nadpis 3 posunutú úroveň odrážky atď. Z tohto vyplýva, že bežný text z dokumentu sa nedostane na správne miesto na snímke v prezentácii. Mali by ste sa vyvarovať aj dlhých textov formátovaných ako Nadpis 1 až 9, nakoľko takéto prezentácie nie sú pre poslucháčov atraktívne.

Importovanie textu z Wordu do PowerPointu

Ak je text na importovanie pripravený, tak Word súbor uložte a zatvorte. Ďalej postupujte takto:

1. Spustite PowerPoint s novou prázdnou prezentáciou.

2. Na páse s nástrojmi Domov kliknite na Nová snímka a v ponuke vyberte príkaz Snímky z prehľadu.

3. V zobrazenom okne Vloženie prehľadu vyhľadajte uložený Word dokument, ktorý označte a kliknite na Otvoriť. Týmto sa text vloží do prezentácie.

Importovanie textu z Wordu do PowerPointu

4. Odstráňte prvú prázdnu snímku, ktorá tam zostala z novej prezentácie.

5. Prvú snímku s nadpisom prezentácie zmeňte na úvodnú.

6. Označte všetky snímky a na páse s nástrojmi Domov kliknite na príkaz Vynulovať. Týmto odstránite farbu a formát písma, ktorý zostal z Wordu.

7. Následne môžete použiť niektorý vstavaný alebo vlastný motív prezentácie.

Importovanie textu z Wordu do PowerPointu

Importovanie textu z Wordu do PowerPointu využijete napr. vtedy ak máte napísaný dlhý dokument s nadpismi (napr. diplomovú prácu alebo firemnú brožúru), ktoré môžete označiť a skopírovať do prázdneho dokumentu, v prípade potreby skopírovaný text upravíte a následne importujete do PowerPointu.

Rovnaký výsledok iným spôsobom

Ďalší obsah článku – stručný popis ďalšieho postupu na importovanie textu z Wordu do PowerPointu a krátka video ukážka oboch postupov je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať

← Návrat domov

Súvisiaci článok:
Skopírovanie nadpisov snímok na súhrnnú snímku v PowerPoint

Ak potrebujete vytvoriť šablónu prezentácie, alebo len samotnú prezentáciu, tak nás neváhajte kontaktovať. Pripravíme Vám návrh ako by sa to dalo zrealizovať.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...