Visio

Kedy použiť Visio 2019 a Visio Plán 2?

Ak potrebujete vytvárať rôzne schémy a diagramy, tak Microsoft Visio je vhodný nástroj. Aplikácia má niekoľko verzií a nie vždy je jasné, ktorá bude pre Vás vhodná. Nižšie stručne popisujem kedy použiť Visio 2019 a Visio Plán 2. Jedna verzia sa obstaráva jednorazovým nákupom a druhá je v režime predplatného. Základné veci sú rovnaké a rozdiely prichádzajú až s niektorými pokročilými funkciami a šablónami. Využiť môžete aj skúšobnú verziu a existujú aj porovnávacie tabuľky s rozdielmi medzi jednotlivými možnosťami aplikácii.

Kedy použiť Visio 2019 a Visio Plán 2

Rozhodnutie kedy využiť Visio 2019 alebo Visio Plán 2 je závislé od toho aké diagramy a schémy potrebujete vytvárať. Visio 2019 je dostupné v edícii ŠtandardProfessional. Kupuje sa jednorazovo a inštaluje sa do počítača technológiou klikni a spusti. Funguje aj v prípade, že už máte Office 365 ProPlus, po novom sa ale volá Microsoft 365 for Enterprise (príp. Business). Rozdiel je v dostupnosti funkcii a edícia Štandard neposkytuje niektoré šablóny a prepojenia údajov. Professional ponúka takmer všetko čo Visio vie robiť.

Kedy použiť Visio 2019 a Visio Plán 2?

Ak chcete ešte extra funkcie navyše potrebujete Visio s predplatným Plán 2. Tam nájdete cloudové funkcie ako je napr. Vizualizér údajov, spätná analýza databáz alebo vylepšená podpora výkresov z programu AutoCAD, integrácia s Microsoft Flow. Okrem toho obsahuje aj šablóny navyše. Pre americkú verziu je to napr. šablóna pre policajné schémy miesta činu. 😉

Okrem toho môžete aplikáciu inštalovať až do piatich zariadení a dostávate aktualizácie s novými funkciami a bezpečnosťou. V cene predplatného je aj 2 GB ukladacieho priestoru na OneDrive. Visio Plán 1 je len na základnú prácu a neobsahuje aplikáciu do počítača. Súbory vytvárate vo Vašom obľúbenom prehliadači.

Ak teda potrebujete všetky funkcie aj funkcie a šablóny navyše, tak zvoľte Visio Plán 2. Úplne detaily nájdete na Microsoft stránke Porovnanie možností Visia.

Podobný článok
Ako pridať mapy štátov do Visia

Ak MS Visio nemáte a chcete ho využívať, tak ma prosím kontaktujte. Kolegovia Vám pripravia ponuku na jeho obstaranie, licencovanie alebo školenie.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár