• 0
Ikona Visio

Kedy použiť Visio 2019 a Visio Plán 2?

Category:Visio Tags : 

Ak potrebujete vytvárať rôzne schémy a diagramy, tak Microsoft Visio je vhodný nástroj. Aplikácia má niekoľko verzií a nie vždy je jasné, ktorá bude pre Vás vhodná. Nižšie stručne popisujem kedy použiť Visio 2019 a Visio Plán 2. Jedna verzia sa obstaráva jednorazovým nákupom a druhá je v režime predplatného. Základné veci sú rovnaké a rozdiely prichádzajú až s niektorými pokročilými funkciami a šablónami. Využiť môžete aj skúšobnú verziu a existujú aj porovnávacie tabuľky s rozdielmi medzi jednotlivými možnosťami aplikácii.

Kedy použiť Visio 2019 a Visio Plán 2

Rozhodnutie kedy využiť Visio 2019 alebo Visio Plán 2 je závislé od toho aké diagramy a schémy potrebujete vytvárať. Visio 2019 je dostupné v edícii ŠtandardProfessional. Kupuje sa jednorazovo a inštaluje sa do počítača technológiou klikni a spusti. Funguje aj v prípade, že už máte Office 365 ProPlus, po novom sa ale volá Microsoft 365 for Enterprise (príp. Business). Rozdiel je v dostupnosti funkcii a edícia Štandard neposkytuje niektoré šablóny a prepojenia údajov. Professional ponúka takmer všetko čo Visio vie robiť.

Kedy použiť Visio 2019 a Visio Plán 2?

Ak chcete ešte extra funkcie navyše potrebujete Visio s predplatným Plán 2. Tam nájdete cloudové funkcie ako je napr. Vizualizér údajov, spätná analýza databáz alebo vylepšená podpora výkresov z programu AutoCAD, integrácia s Microsoft Flow. Okrem toho obsahuje aj šablóny navyše. Pre americkú verziu je to napr. šablóna pre policajné schémy miesta činu. 😉

Okrem toho môžete aplikáciu inštalovať až do piatich zariadení a dostávate aktualizácie s novými funkciami a bezpečnosťou. V cene predplatného je aj 2 GB ukladacieho priestoru na OneDrive. Visio Plán 1 je len na základnú prácu a neobsahuje aplikáciu do počítača. Súbory vytvárate vo Vašom obľúbenom prehliadači.

Ak teda potrebujete všetky funkcie aj funkcie a šablóny navyše, tak zvoľte Visio Plán 2. Úplne detaily nájdete na Microsoft stránke Porovnanie možností Visia.

Podobný článok
Ako pridať mapy štátov do Visia

Ak MS Visio nemáte a chcete ho využívať, tak ma prosím kontaktujte. Kolegovia Vám pripravia ponuku na jeho obstaranie, licencovanie alebo školenie.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...