Word

Kedy použiť zvislé zarovnanie vo Worde

Používatelia, ktorí píšu dlhé dokumenty typu diplomová práca, pracovná metodika, návod na použitie a pod. vytvárajú aj úvodné strany. Tieto môžete vytvoriť aj priamo cez príkaz vložiť titulnú stranu. Sú to preddefinované strany s formátovaním a grafikou závislé na motívoch. Ak potrebujete len jednoduchú stranu kde hore je nejaký nadpis, v strede názov a dolu mená tak to nerobíte stláčaním klávesu Enter aby ste vytvorili medzery a posunuli text nižšie. Môžete na to použiť zvislé zarovnanie vo Worde, ktoré si pozriete aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár