• 0

Konto Office 365 na skúšku vytvoríte jednoducho

Category:Office 365 Tags : 

Konto Office 365 na skúšku si môže vytvoriť ktokoľvek a pomerne jednoducho. Po jeho vytvorení môžete mesiac testovať všetky dostupné služby. Ak sa rozhodnete službu používať aj ďalej je to možné po úhrade poplatku. Office 365 nie je sú len aplikácie, ktoré poznáte zo svojho počítača – Word, Excel, PowerPoint, atď. ale patria tam aj servery na produktívnu prácu – Exchange online, SharePoint online, Lync online a ďalšie služby na prepojenie lokálnej infraštruktúry s cloudom. V nasledujúcom článku si pozriete čo sa deje po prvom prihlásení po vytvorení konta Office 365 na skúšku a ako vyzerá portál na jeho správu.

Office 365 na skúšku pre domácnosti alebo pre firmy

Na výber sú dostupné rôzne možnosti služieb. Stačí si len vybrať tú, ktorú potrebujete využívať. Prehľadnú tabuľku funkcii nájdete na stránke office365.sk. Okrem priameho prístupu cez uvedenú web stránku môžete využiť aj prístup cez Microsoft partnera, ktorý Vám vie následne pomôcť s ďalšími službami alebo implementáciou. Úvod k vytvoreniu konta sme popisovali v článku Začíname s oblakom od Microsoftu – Office 365.

Ďalší text predpokladá, že konto Office 365 na skúšku už máte vytvorené a môžete sa prihlásiť cez prihlasovaciu stránku portal.office.com. Hneď po vytvorení konta ste ešte počkali na nastavenie online aplikácii. Úvodná obrazovka portálu Office 365 obsahuje odkazy na aplikácie Office online, OneDrive, Lokality, Outlook, Kalendár, Ľudia a Správy. Nižšie sú odkazy na nastavenia – získanie počítačových aplikácii, mobilných aplikácii a nastavenie vašej organizácie.

Office 365 na skúšku - úvodná stránka služby používateľa

Nastavenie vašej organizácie

Prvý krok je nastavenie vašej organizácie ak chcete vyskúšať možnosti zdieľania informácii a pokročilé funkcie. Kliknite na posledné tlačidlo v časti Spravovanie používateľov a nastavení pre celú organizáciu. Zobrazí sa administrátorské centrum Office 365, ktoré vľavo obsahuje odkazy na jednotlivé nastavenia, v strede stránky sú detaily a vpravo najčastejšie používané odkazy. Veľa nastavení na tejto stránke je určených pre administrátorov.

Preto ak nemáte istotu čo robíte kontaktujte nás a radi Vám pripravíme ponuku na správu Vášho predplatného Office 365.

Office 365 na skúšku - administrátorské centrum

V časti tabuľa si prezeráte informácie o dostupnosti a údržbe služby. Zobraziť sa dajú aj podrobnosti a história. V tejto časti je pekne vidieť, že sa nemusíte o nič z pohľadu správy starať. V prípade problémov to riešia administrátori v dátovom centre.

Office 365 na skúšku - stav služby

Detaily každého zásahu sú rozpísané postupne v čase ako sa riešili. Nájdete ich cez linky na stránke tabuľa alebo cez odkaz stav služby. Taktiež máte k dispozícii aj žiadosti o služby (servisné požiadavky). Stačí vyplniť formuláre a popísať problém (zatiaľ v angličtine).

Office 365 na skúšku - nová žiadosť o službu

Po kliknutí na odkaz podpora vľavo na stránke sa zobrazia odkazy na popis riešenia najčastejších problémov. Okrem toho môžete riešenia aj vyhľadávať podľa kľúčových slov. Odkaz stredisko správ umožňuje prezerať aktuálne informácie o službe.

Office 365 na skúšku - stredisko správ

Ostatné odkazy by mali používať administrátori služby, resp. niektoré odkazy môžu používať aj skúsení používatelia, napr. vytvorenie nového účtu, resetovanie zabudnutého hesla a pod.

Vpravo hore sú odkazy Outlook, Kalendár, Ľudia, Správy, OneDrive, Lokality, Správca a meno prihláseného používateľa. Cez odkaz Správca sa dostanete k nastaveniam online serverov Exchange, Lync a SharePoint ako aj priamo k portálu Office 365 s nastaveniami. Tlačidlom s ozubeným kolesom zobrazíte základné nastavenia – údaje o prihlásenom používateľovi, stiahnutie počítačového softvéru, heslo, predvoľby kontaktu, jazyk prostredia a začíname, ktoré zobrazí úvodnú stránku, ktorú ste videli po prvom prihlásení. Ďalšie nastavenia vychádzajú z požiadaviek používateľov napr. pri práci na stránkach SharePoint.

Office 365 na skúšku - nastavenia služieb


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...