• 0
Ikona OneDrive for Business

Kôš OneDrive má dve úrovne. Obnovte vymazané

Category:OneDrive Tags : 

Kôš OneDrive for Business funguje podobne ako kôš vo Windows. Ak niečo vymažete a zistíte, že to ešte potrebujete, tak položku môžete z koša obnoviť. V prípade, že kôš vyprázdnite, tak vo Windows už nedokážete spraviť nič. Vo OneDrive je ale ešte aj druhá úroveň koša. Takže ak kôš OneDrive for Business vyprázdnite, tak máte ešte jednu možnosť na záchranu položky. Ako to spraviť popisujem nižšie a pozriete si to aj v krátkom video návode.

Kôš OneDrive aj SharePoint – použitie

Koš OneDrive nájdete v ponuke rýchlych odkazov vľavo. Stačí kliknúť a uvidíte či kôš obsahuje to čo hľadáte. Ak nič čo ste predtým vymazali z úložiska už neobsahuje, tak môžete kliknúť v spodnej časti na linku Kôš druhej úrovne. Ak položku obsahuje, tak ju môžete označiť a kliknúť na príkaz Obnoviť. Takto obnovujete aj z koša prvej úrovne. Položka sa vráti na pôvodné miesto.

Kôš OneDrive má dve úrovne. Obnovte vymazané

Kôš OneDrive prvej úrovne môžete celý vyprázdniť alebo odstrániť položky aj jednotlivo. Tieto  sa vtedy presúvajú do koša druhej úrovne. Celkový čas kedy bude položka automaticky trvale vymazaná by mal byť od dátumu jej vymazania z úložiska 93 dní či už z prvej alebo druhej úrovne koša v SharePoint / OneDrive for Business online. Ak je kôš plný, tak sa odstraňujú najstaršie položky, aby sa tam zmestili tie, ktoré práve z úložiska vymazávate. Presun z prvej úrovne do druhej sa nerobí automaticky, ale len vtedy keď používateľ vymazáva manuálne z prvej úrovne koša. Podobne to funguje aj na SharePointe.

Kôš OneDrive má dve úrovne. Obnovte vymazané

Kôš OneDrive aj SharePoint – video ukážka

Vo video ukážke si pozriete ako použiť kôš prvej aj druhej úrovne na OneDrive for Business aj na SharePointe online. Video môžete zväčšiť na celú obrazovku malým štvorcovým tlačidlom v jeho pravom dolnom rohu.

Podobný článok:
Kôš vo Windows Vás môže zachrániť

Neváhajte ma kontaktovať ak ešte nemáte Office 365 alebo sa chcete dozvedieť viac možností jeho využitia na efektívne dokončenie Vašich pracovných úloh.
Kontakt

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...