• 0

Kvalitu hovoru Lync 2013 môžete skontrolovať

Category:Skype (Lync) Tags : 

Kvalitu hovoru Lync 2013 môžete jednoduchým spôsobom skontrolovať. Je to vhodné spraviť pred prvým použitím aplikácie, ale aj priebežne ak sa Vám zdá, že telefonické hovory alebo konferencie nepočujete ako očakávate, príp. nepočujú Vás. V nasledujúcom krátkom tipe popíšem, ako kvalitu hovoru Lync skontrolujete a kde môžete spraviť nastavenia zvukového zariadenia.

Kvalitu hovoru Lync 2013 najprv skontrolujte

V stavovom riadku v okne aplikácie Lync 2013 kliknite na prvé tlačidlo (Vybrať primárne zariadenie) a v ponuke kliknite na príkaz Skontrolovať kvalitu hovoru.

Kvalitu hovoru Lync 2013

Týmto sa zobrazí okno hovoru Audio test service – Skúšobný hovor. Ženský hlas v angličtine oznámi, že máte povedať niekoľko slov. Následne Vám budú prehraté, aby ste skontrolovali kvalitu hovoru Lync 2013.

Kvalitu hovoru Lync 2013 - skúšobný hovor

Ak je všetko v poriadku, tak ukončite hovor a nemusíte už nič ďalšie robiť. Ak oznam alebo svoj nahratý hlas nepočujete, tak je potrebné skontrolovať nastavenia zvukového zariadenia. Predtým samozrejme ukončite skúšobný hovor.

Nastavenia zvukového zariadenia

V stavovom riadku v okne aplikácie Lync 2013 kliknite na prvé tlačidlo (Vybrať primárne zariadenie) a v ponuke kliknite na príkaz Nastavenia zvukového zariadenia. Týmto sa zobrazí okno Lync Možnosti >> Zvukové zariadenie. V tomto okne vyberte zvukové zariadenie, ktoré chcete používať na hovory. Môžete skontrolovať a prispôsobiť reproduktory, mikrofóny a zvonenie. Reproduktor a zvonenie vyskúšate kliknutím na šípku prehrávania. Mikrofón skúsite tak, že začnete hovoriť a v okne v ovládacom prvku sa zobrazí aktivita. Z tohto okna môžete kvalitu hovoru Lync taktiež skontrolovať kliknutím na tlačidlo Skontrolovať kvalitu hovoru.

Kvalitu hovoru Lync 2013 - nastavenia

Ak máte viac zariadení, môžete nastaviť aj sekundárne zvonenie. Ak používate aj stolový telefón, napr. Polycom, tak kvalitu hovoru Lync kontrolujete podobným spôsobom. V prípade väčších komplikácii je vhodné kontaktovať správcu siete alebo Vašu technickú podporu.

Kto je používateľom Lync

Aplikácia Lync 2013 / 2010 sa používa primárne vo firmách na vnútornú, ale aj vonkajšiu telefonickú komunikáciu. Využiť sa dá aj na rýchle správy, ale aj na video hovory a konferencie. Lync je prepojený s kalendárom v Outlooku a preto iní používatelia vidia stav (voľný, zaneprázdnený, som preč, …) iných používateľov. Často je efektívnejšie na stručné informácie využiť práve rýchle správy ako bežný email.

Ak Lync ešte vo firme nepoužívate, tak nás neváhajte kontaktovať. Poradíme Vám ako postupovať licenčne, ale aj technicky, aby ste Lync mohli úspešne uviesť do praxe.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...