OneDrive

Ľudia vo OneDrive sú kontakty cloude

Ľudia vo OneDrive sú vlastne kontakty v cloude, ktoré máte k dispozícii zo zariadení pripojených k internetu. Využijete ich aj vtedy ak používate Windows Phone 8.1 a kontakty chcete vidieť aj v telefóne aj v Outlooku 2013. OneDrive sa vtedy využije ako prostredník medzi telefónom a Outlookom. Toto je ale zvyčajne scenár pre domáceho používateľa a nie firemného, ktorý má kontakty na Exchange / Exchange online cez Office 365. V nasledujúcom krátkom tipe popíšem ako sa ľudia vo OneDrive používajú cez webový prehliadač priamo po prihlásení sa k bezplatnej službe OneDrive.

Ľudia vo OneDrive – cez webový prehliadač

Ľudia vo OneDrive sa dajú použiť až keď máte vytvorené svoje konto, ktorým sa prihlasujete k OneDrive. Potom je to už jednoduché.

1. Prihláste sa svojim menom a heslom k OneDrive.
2. Vľavo hore kliknite na výber aplikácii a kliknite na Ľudia.

Ľudia vo OneDrive sú kontakty cloude
3. Ak už tam nejaké kontakty máte, tak sa ich zoznam zobrazuje vľavo a vpravo sú detaily o konkrétnom kontakte. Okrem telefónnych čísiel to môžu byť ďalšie detaily aj fotografia.

Ľudia vo OneDrive sú kontakty cloude

4. V hornej časti sú príkazy na prácu s kontaktmi. Príkazom Nové môžete vytvoriť nový kontakt alebo novú skupinu. Stačí vyplniť požadované políčka. V prípade rozšírených detailov stačí kliknúť na znamienko plus a doplniť podrobnosti.

Ľudia vo OneDrive sú kontakty cloude

5. Podobne sa zobrazuje aj možnosť úpravy kontaktu po kliknutí na príkaz Upraviť.
6. Kontakty môžete zaradiť aj k obľúbeným kontaktom alebo do vlastnej skupiny.

Okrem toho môžete využiť aj možnosť importu kontaktov z iných služieb – Twitter, LinkedIn, Google, Yahoo.

Ľudia vo OneDrive sú kontakty cloude

Pomocou príkazu Spravovať môžete spraviť export pre Outlook.com a ďalšie služby alebo export pre Outlook 2013 / 2010.

Ľudia vo OneDrive sú kontakty cloude

Po kliknutí na príkaz exportu do Outlooku sa zobrazia pokyny ako treba postupovať.

Ľudia vo OneDrive sú kontakty cloude

Ak už máte kontakty prepojené s Outlookom 2013, tak ich môžete upravovať priamo tam, bez toho aby ste sa museli prihlasovať cez webový prehliadač. Kontakty sú potom vzájomne synchronizované medzi jednotlivými miestami kde ich používate. Ja to takto využívam spolu s Outlookom a Windows Phone 8.1. 😉

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár