Project

Možnosti plánovania a kalendára v Project

Možnosti plánovania a kalendára v Project 2013 umožňujú na jednom mieste nastaviť niektoré dôležité vlastnosti. Patrí tam napr. nastavenie prvého dňa v týždni, čas začatia a dokončenia, jednotky a zopár ďalších možností. Zmeny sa dajú nastaviť pre aktuálne otvorený projekt alebo pre všetky novo vytvárané projekty. V nasledujúcom texte je popis, kde možnosti plánovania a kalendára v Project nájdete a čo môžete zmeniť.

Možnosti plánovania a kalendára v Project 2013

Možnosti plánovania a kalendára v Project 2013 zobrazíte cez ponuku Súbor >> Možnosti. V okne, ktoré sa zobrazí kliknite na skupinu Plán.
V prvej časti okna Možnosti kalendára pre tento projekt vyberáte či zmeny chcete pre aktuálne otvorený projekt alebo pre všetky nové projekty. Nastavujete tu prvý deň týždňa, prvý mesiac fiškálneho roka, časy začatia a dokončenia a počet hodín za deň, týždeň a mesiac. Napr. nová úloha pri automatickom plánovaní bez zadania termínov bude podľa štandardného nastavenia trvať 1 deň, tj. 8 hodín. Pri plánovaní zvážte použitie vlastných kalendárov.

Možnosti plánovania a kalendára v Project 2013

Ďalej nastavujete možnosti plánovania pre aktuálny projekt alebo pre nové projekty. Môžete vybrať či budú nové úlohy plánované manuálne alebo automaticky. Toto (režim) samozrejme môžete meniť aj na páse s nástrojmi alebo v stavovom riadku.
Dátum automaticky plánovaných úloh môže byť od dátumu projektu alebo od aktuálneho dátumu. Potom môžete zmeniť jednotky trvania, práce a predvolený typ úlohy.
Ďalšie nastavenia sú zaškrtávacie políčka, ktorých vysvetlenie si môžete pozrieť v samotnom okne po ukázaní myšou na malý symbol s písmenom i. Zvyšné nastavenia v okne najlepšie uvidíte na obrázku.

Možnosti plánovania a kalendára v Project 2013

V skupine nastavení Zobrazenie môžete ešte ovplyvniť typ kalendára, možnosti meny pre aktuálny projekt. Vhodné je aj ponechanie zapnutých indikátorov. Posledné zaškrtávacie políčko Vstupný panel zobrazuje pod pásom s nástrojmi panel podobný tomu v Exceli, kde môžete zadávať údaje.

Možnosti plánovania a kalendára v Project 2013

Ak pripravujete projekty a zatiaľ nepoužívate MS Project, tak nás neváhajte kontaktovať.  Pripravíme Vám ponuku na licencie najnovšej verzie MS Project.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár