Excel

Na čo je funkcia ARRAYTOTEXT v Exceli

Pri práci s údajmi môžete mať občas požiadavku aby ste zobrazili údaje zo stĺpca do jednej bunky za sebou a s vhodným oddeľovačom. Spraviť to môžete niekoľkými postupmi. Najčastejší je použitie Wordu kam údaje z Excelu skopírujete a potom nahradíte konce odseku za bodkočiarku alebo iný oddeľovač. Toto by ste využili napr. na emailové adresy, ktoré máte v stĺpci pod sebou a potrebujete ich vedľa seba s oddeľovačom aby ste ich mohli skopírovať do novej správy v Outlooku. Dá sa to spraviť aj priamo bez pomocnej aplikácie. Ako sa používa funkcia ARRAYTOTEXT v Exceli popisujem nižšie.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár