Access

Na čo je vyhľadávanie v tabuľke Access

Ak používate Access na vytváranie lokálnych počítačových aplikácií, tak v prvom kroku potrebujete vhodný návrh riešenia. Ten obsahuje tabuľky a polia, ktoré budete potrebovať na zadávanie údajov. Medzi tabuľkami spravíte relácie, aby boli jasné vzťahy medzi tabuľkami. To robíte cez primárne a cudzie kľúče. Bez relácii by ste si museli pamätať aké ID má napr. akademický titul a toto ID by ste zadali do zoznamu kontaktov. Aby ste si zjednodušili zadávanie údajov, tak vyhľadávanie v tabuľke Access je jednou z možností ako zjednodušenie spravíte. Postup použitia rozbaľovacieho poľa na vyhľadávanie je aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár