Azure

Na čo sa používa Azure Advisor?

Azure Advisor je služba dostupná v predplatnom, ktorá používateľovi po analyzovaní využívania jeho služieb poskytuje informácie ako optimalizovať vysokú dostupnosť, bezpečnosť, výkon ale aj náklady. Na jednom mieste vidíte všetky štyri časti s počtom odporúčaní podľa ich vplyvu. Microsoft Azure Advisor sa Vám môže zobraziť automaticky po prihlásení sa v reklamnom okne, ale môžete si ho zobraziť dodatočne podľa potreby zo zoznamu služieb.

Odporúčania Azure Advisor

Azure Advisor zobrazíte v ponuke služieb vľavo kliknutím na Advisor. Zobrazí sa stránka, kde budú štyri dlaždice High availability, Security, Performance, Cost. Musíte však chvíľu počkať kým sa aktualizujú ich údaje. Následne sa zobrazia informácie podľa ich počtu v každej kategórii.

Na čo sa používa Azure Advisor?

Kliknutím na dlaždicu zobrazíte detaily a popis ako riešiť pripravené odporúčanie. Môžete to byť napr. pravidlo informujúce o problémoch a funkčnosti služby. V prípade bezpečnostných odporúčaní sú tieto zobrazené aj s hodnotením dôležitosti. Môžete tam vidieť napr. odporúčanie na inštaláciu bezpečnostného riešenia na virtuálne stroje alebo zapnutie auditovania na SQL server prípadne šifrovanie údajov. Preklikať sa môžete napr. až po úroveň inštalácie odporúčanej položky. Odporúčanie môžete tlačidlom Postpone odložiť. Zoznam odporúčaní sa dá aj filtrovať ak by ste ich mali veľa. Záleží koľko služieb Azure používate.

Na čo sa používa Azure Advisor?

Na úvodnej stránke Advisor sú možnosti na stiahnutie informácii do PDF súboru prípadne do CSV. Uvidíte tam aj odkazy na články podpory použitia Advisor. Okrem toho je dostupné aj tlačidlo Configure, ktorým môžete nastaviť aké služby chcete analyzovať pomocou Azure Advisor. Ak v niektorej časti nemáte žiadne odporúčania, tak je možné kliknutím zobraziť stránku pomoci so všeobecnými odporúčaniami pre danú kategóriu.
Každopádne odporúčam každému, kto využíva Microsoft Azure, aby ste si pozreli detaily služby v dokumentácii.

Na čo sa používa Azure Advisor?

Podobné články
Prvý pohľad na Azure Active Directory
Zmena cenového plánu web aplikácie v Azure

Neváhajte ma kontaktovať ak chcete vedieť viac detailov o službách v cloude Azure. Kolegovia Vám pripravia možnosti na ukážku využitia Microsoft Azure ako aj možnosti ich obstarania.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár