• 0

Nastavenie pôvodnej správy v odpovedi na email

Category:Outlook Tags : 

Nastavenie pôvodnej správy v odpovedi na email je dosť dôležité, aby sa používatelia nestrácali v informáciách, ktoré denne v emailoch dostávajú. Nastať môže niekoľko situácii. Najhoršia je taká, že v odpovedi nie je vôbec pôvodný text správy. Ďalšia problematická situácia môže byť taká, že pôvodná správa je na začiatku emailu a najnovšia odpoveď je až na jeho konci. Štandardne sa konverzácia zobrazuje tak, že najnovší text je na začiatku a pod ním sú postupne staršie časti konverzácie. Možno sa pýtate, prečo by spomenuté spôsoby mali byť problematické? Zvyčajne prvé dve spomenuté možnosti neprispievajú k efektívnej práci. Používateľ musí hľadať pôvodný text a ak ho už náhodou vymazal, tak sa nemusí vedieť zorientovať k čomu je odpoveď priradená, hlavne ak je to s odstupom času a bez predmetu správy. V nasledujúcom texte popíšem ako môžete nastavenie pôvodnej správy v Outlooku 2013 spraviť.

Nastavenie pôvodnej správy v Outlooku 2013

Nastavenie pôvodnej správy v odpovedi na email v Outlooku 2013 potrebujete zmeniť len v prípade, že nemáte štandardné nastavenie. To zobrazuje v odpovedi text správ postupne od najnovšej po najstaršiu správu na konci emailu. Používateľ tak vidí na jednom mieste celú konverzáciu. Nemusí sa preklikávať do svojej odoslanej pošty alebo hľadať staršie texty konverzácie v doručenej pošte. Navyše sa nič nestane ak by aj medzičasom niektoré staršie správy vymazal.

Predstavte si napr. situáciu, že ste napísali šéfovi informácie ohľadom nejakého projektu. Medzi tým ste písali veľa ďalších emailov a správ. Po týždni Vám príde odpoveď s jedným riadkom a bez predmetu, kde bude uvedené len, že šéf súhlasí a môžete pokračovať. Po týždni Vás nemusí hneď napadnúť ku ktorej správe je to odpoveď. Následne to musíte vyhľadať a dúfať, že ste našli ten správny text. Ak to chcete nastaviť postupujte takto:

1. V Outlooku 2013 / 2010 kliknite na Súbor >> Možnosti.

2. V zobrazenom okne Možnosti programu Outlook kliknite na Pošta a vyhľadajte časť Odpovede a preposlané správy.

Nastavenie pôvodnej správy v odpovedi na email - Outlook

3. V rozbaľovacom zozname Pri odpovedaní na správu vyberte možnosť, ktorá zahŕňa pôvodnú správu.

Nastavenie pôvodnej správy v odpovedi na email - Outlook

4. V rozbaľovacom zozname Pri preposlaní správy vyberte rovnakú možnosť.

Nastavenie pôvodnej správy v odpovedi na email - Outlook

5. Kliknite na OK, aby sa zmeny aplikovali.

Ako máte nastavený svoj Outlook alebo iný emailový program pri odpovedaní a preposlaní správ?

V prípade, že Vás zaujímajú postupy na efektívnu prácu v Outlooku, tak nás prosím kontaktujte. Pripravíme Vám ponuku na školenie alebo webinár.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. Vytvorenie jednoduchej databázy Access

    23 januára @ 10:00 - 11:00
  2. Čo môžete robiť v Teams

    23 januára @ 13:30 - 14:30

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...