Skype (Lync)

Nastavenie stavu v Lync 2013

Nastavenie stavu v Lync 2013 slúži na to, aby iní používatelia vedeli či Vás môžu kontaktovať a nebudú rušiť počas stretnutia alebo prezentácie. Lync sa používa na zjednotenú komunikáciu vo firmách, ktoré majú buď Lync server vo svojej infraštruktúre alebo využívajú Lync on-line (samostatný alebo v rámci Office 365). V nasledujúcom krátkom tipe si prečítate kde sa dajú stavy meniť manuálne a tiež ako ich nastaviť, aby sa menili po určitom čase.

Manuálne nastavenie stavu v Lync

Štandardne sú dostupné tieto stavy: k dispozícii, nemám čas, nerušiť, hneď sa vrátim, nie som v práci a som preč. Každý používateľ si môže nastaviť svoj stav kliknutím na príslušnú položku. Tie sú dostupné v hlavnom okne Lync vedľa fotografie.

Nastavenie stavu v Lync 2013

Okrem toho sú stavy dostupné aj po ukázaní myšou na ikonu odkazu Lync na paneli úloh Windows. Znovu stačí len vybrať ten stav, ktorý má byť zobrazený a kliknutím ho použiť.

Nastavenie stavu v Lync 2013 cez panel úloh Windows

Nastavenie stavu v možnostiach aplikácie

Stavy sa menia aj podľa položiek v kalendári Outlook. To znamená, že keď máte v Outlooku naplánovanú schôdzku, tak sa stav zmení na červený – schôdzka. Taktiež sa stav zmení keď prezentujete cez dataprojektor, kedy sa bude zobrazovať červený stav s oznamom prezentujúci. Ak je počítač neaktívny, tak sa zobrazí žltý stav – som preč.

Niektoré nastavenia môžete spresniť v možnostiach aplikácie.

1. Spustite Lync a v prípade potreby sa prihláste svojim menom a heslom.

2. Kliknite na tlačidlo s ozubeným kolesom a vyberte Nástroje >> Možnosti.

3. Zobrazí sa okno Lync možnosti kde sa presuňte do časti Stav.

4. V prvých dvoch políčkach nastavte dĺžku v minútach počas ktorej je počítač nepoužívaný a stav sa zmení na žltý – neaktívny alebo som preč.

5. Ďalej si môžete vybrať či sa má stav prítomnosti zobrazovať podľa Vašich nastavení a prepíšu sa tak systémové, alebo to necháte na administrátora, ktorého nastavenia preberiete.

6. Dôležité je aj zaklikávacie políčko, ktoré mení stav na Nerušiť keď prezentujete alebo máte duplikovaný monitor.

7. Po zmenách nastavenia v okne možností kliknite na tlačidlo OK, aby sa zmeny uplatnili.

Nastavenie stavu v Lync 2013 - možnosti

Nastavenie stavu v Lync využijú najmä používatelia, ktorí si zapisujú udalosti do kalendára v Outlooku a ten je s Lyncom prepojený. Ak máte súrnu prácu, tak si môžete stav zmeniť podľa potreby aj manuálne, aby ostatní videli ako ste na tom s časom.

Dodržiavate stavy zobrazené v Lyncu a ak má niekto červený stav nerušiť, tak ho nekontaktuje a počkáte kým bude voľný?

 

Ak zatiaľ Lync nepoužívate, tak nás neváhajte kontaktovať. Vysvetlíme Vám možnosti licencovania a pripravíme možnosti nasadenia.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár