OneNote

Nastavenie strany OneNote ako v zošite

Nastavenie strany OneNote umožňuje zmeniť niektoré možnosti ako sa bude strana v poznámkovom bloku zobrazovať. Nastavenia sa týkajú aktuálnej strany, resp. viacerých označených strán. Umožňujú pridať na stranu tzv. čiary pravítka, mriežku ale aj zmeniť farbu a nastaviť veľkosť papiera. Všetko sa to zíde na lepšiu a prehľadnejšiu prácu s poznámkami – písanými na klávesnici ale aj na dotykovom zariadení. V krátkom tipe popíšem kde a ako môžete nastavenie strany OneNote meniť.

Nastavenie strany OneNote

Nastavenie strany OneNote robíte pomocou tlačidiel na páse s nástrojmi Zobraziť v skupine príkazov Nastavenie strany. Prvým tlačidlom Farba pozadia sa mení podkladová farba strany, ktorú vyberáte z palety. V tejto ponuke môžete farbu aj vypnúť príkazom Bez farieb.

Nastavenie strany OneNote ako v zošite

Druhé tlačidlo Čiary pravítka umožňuje zapnúť na stranu riadky podobné ako sú v školských zošitoch. Na výber sú úzke, školské, štandardné a široké. Okrem toho tu môžete zapnúť aj mriežkumalú, stredne veľkú, veľkú a veľmi veľkú. Vždy je ale možné mať zapnutú len jednu voľbu. Zmeniť môžete aj farbu čiary a nastaviť aby sa strany vytvárali s čiarami pravítka.

Nastavenie strany OneNote ako v zošite

Nastavenie strany OneNote – nadpis a veľkosť

Predposledné tlačidlo v skupine príkazov skryje nadpis strany. Ale ak nejaký máte už napísaný, tak tento sa odstráni na čo Vás OneNote aj upozorní. Posledné tlačidlo Veľkosť papiera zobrazí vpravo pracovnú tablu, kde nastavujete veľkosť strany. Vyberať môžete zo štandardných rozmerov alebo zadať vlastné. Okrem toho tu môžete nastaviť aj okraje pri tlači.

Z tohto miesta môžete stranu uložiť ako šablónu, stačí kliknúť na linku Uložiť aktuálnu stranu ako šablónu a v zobrazenom okne zadať názov šablóny. Môžete zakliknúť aj možnosť, že chcete nastaviť šablónu ako predvolenú pre nové strany v sekcii.

Nastavenie strany OneNote ako v zošite

Čo sa týka veľkosti papiera, tak ten môžete meniť aj v ukážke pred tlačou, ktorá vyzerá inak ako vo Worde alebo Exceli. Zobrazuje sa v samostatnom okne s pomerne malými možnosťami nastavení.

Viac detailov ako pracovať s poznámkami aj v cloude Vám poskytneme na školení alebo webinári. Stačí nás kontaktovať ohľadom detailov a ceny.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár