• 0

Nové tvary v PowerPointe vytvoríte kedykoľvek

Category:PowerPoint Tags : 

Nové tvary v PowerPointe vytvoríte kedykoľvek ak máte dobrú fantáziu. Štandardne sú v PowerPointe dostupné napr. čiara, trojuholník, štvorec, rôzne šípky, smajlík, srdiečko a veľa ďalších. Celkovo ich je viac ako 100. Keď potrebujete nejaký nezvyčajný tvar, tak ho môžete vyskladať z tých existujúcich a takýto hromadný tvar môžete zoskupiť, aby sa dal ľahšie premiestňovať. Ak Vám ale nevyhovuje tvar vyskladaný a zoskupený, môžete využiť príkazy na zjednotenie, kombinovanie, fragmentovanie a pod. V nasledujúcom krátkom popise si pozriete ako sa dajú tieto príkazy využiť. Na lepšiu predstavivosť čo príkazy robia si to môžete pozrieť aj v krátkom videu. V ďalšom videu si pozriete ako sa dá vytvoriť konkrétny nový tvar aj s efektami. Túto funkciu budú asi najčastejšie využívať študenti a učitelia.

Nové tvary v PowerPointe z existujúcich

Nové tvary v PowerPointe vytvoríte kedykoľvek z existujúcich tvarov, ktoré najprv vložíte, usporiadate podľa potreby a potom využijete vhodné príkazy. Najprácnejšia je cesta cez úpravy jednotlivých bodov konkrétneho tvaru. Jednoduchšia cesta cez viac vhodne usporiadaných tvarov je nasledovná.

1. Spustite PowerPoint a na prázdnu snímku vložte cez pás s nástrojmi Vložiť >> Tvary jednu elipsu a jednu šípku.

2. Zmeňte farbu výplne šípky na inú, napr. žltú.

3. Rozmiestnite tvary tak, aby sa vzájomne prekrývali a šípka bola vo vnútri elipsy a časť bola vonku.

4. Obidva tvary označte klikaním myšou so stlačeným Shiftom alebo ich označte ťahaním myšou vytvorením výberové obdĺžnika.

Nové tvary v PowerPointe 2013

5. Následne kliknite na pás Nástroje na kreslenie >> Formát a tam v skupine príkazov Vložiť tvary použite príkaz Zlúčiť tvary, ktorý obsahuje príkazy Zjednotiť, Kombinovať, Fragmentovať, Pretnúť a Odčítať.

6. Každý z týchto príkazov zmení vzhľad označených tvarov buď do jedného tvaru alebo do ešte väčšieho počtu tvarov ako sú pôvodné dva. Vyskúšajte si všetky možnosti a výsledky by mali byť podobné ako na obrázku. Popremýšľajte, ktorý tvar na obrázku patrí ku ktorému typu príkazu. 🙂

Nové tvary v PowerPointe 2013

Rôzne typy tvarov na lepšiu predstavivosť

Na lepšiu predstavivosť si v nasledujúcom videu pozriete ako spraviť šípku so zaobleným koncom, elipsu so šípkou vo vnútri, protichodnú šípku, kruh s písmenom x vo vnútri a taktiež sa dozviete ako nový tvar použiť v inej prezentácii.

V druhom krátkom videu je postup ako vytvoriť konkrétny nový tvar – kľúčik od auta.

Nové tvary v PowerPointe 2013

Ďalší obsah článku – krátka praktická video ukážka ako vytvoriť rôzne nové tvary v PowerPointe je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať

← Návrat domov

Ak potrebujete vytvoriť šablónu prezentácie, alebo samotnú prezentáciu neváhajte nás kontaktovať. Pripravíme Vám vhodnú cenovú ponuku.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...