Outlook

Obľúbené položky využijete aj v Outlooku

Obľúbené položky využijete aj v Outlooku 2013/2010 hlavne ak máte vytvorené aj rôzne podpriečinky a niektoré z nich sú dôležitejšie ako ostatné. A práve tieto dôležitejšie môžete mať jednoduchšie dostupné cez Obľúbené položky podobne ako to máte v internetovom prehliadači s dôležitými stránkami. V Outlooku to platí aj pre vyhľadávacie priečinky a taktiež pre priečinky z iných údajových súborov. To znamená, že keď máte napr. dva údajové *.pst súbory, tak priečinky Doručená pošta z oboch údajových súborov môžete umiestniť medzi obľúbené položky v hornej časti aplikácie. V takomto nastavení je práca efektívnejšia nakoľko nemusíte rolovať medzi priečinkami v oboch údajových priečinkoch. V dnešnom krátkom tipe popíšem, ako môžete pridať (ale aj odstrániť) priečinok medzi obľúbené položky.

Obľúbené položky môžete zobraziť alebo skryť

Obľúbené položky v Outlooku 2013 / 2010 môžete zobrazovať alebo skrývať príkazom cez pás s nástrojmi Zobraziť >> Tabla priečinka >> Obľúbené položky. Jedným kliknutím budú zobrazené v ľavej hornej časti aplikácie alebo naopak budú skryté.

Pridanie nového poštového priečinka medzi obľúbené položky spravíte veľmi jednoducho. Stačí na priečinok kliknúť aby bol označený a na páse s nástrojmi Priečinok kliknete na príkaz Zobraziť v obľúbených položkách. Týmto sa hneď zobrazí v zozname v ľavej hornej časti aplikácie. Ak by ste pridávali dva rovnaké priečinky (napr. doručená pošta) z rôznych údajových súborov, tak sa k názvu automaticky doplní názov toho údajového súboru.

Obľúbené položky v Outlook 2013

Okrem pásu s nástrojmi môžete využiť aj pravé tlačidlo myši na priečinku, kde v kontextovej ponuke vyberiete Zobraziť v obľúbených položkách. Využiť sa dá aj ťahanie myšou, kedy priečinok takto zaradíte medzi obľúbené položky.

Obľúbené položky v Outlook 2013

Ak prestanete nejaký priečinok intenzívnejšie používať, tak je vhodné uvoľniť miesto v zozname obľúbených priečinkov pre iné položky, aby sa nestrácal prehľad. Znovu treba kliknutím označiť požadovaný priečinok v obľúbených položkách a buď cez pravé tlačidlo myši v kontextovej ponuke alebo cez pás s nástrojmi môžete priečinok zo zoznamu odobrať rovnakým postupom ako pri pridávaní. Týmto sa samozrejme neodstráni celý priečinok ale len jeho odkaz. Vždy priečinok môžete nájsť v jeho pôvodnom umiestnení. Obľúbené položky môžete aj usporiadať príkazmi Posunúť nahor / Posunúť nadol, prípadne sa dajú premiestniť aj ťahaním myšou.

Obľúbené položky v Outlook 2013

Obľúbené položky v Outlooku takto jednoducho pomáhajú pri efektívnejšej práci, lebo dôležité položky sú zoskupené na jednom mieste a ľahšie sa s nimi pracuje.

Súvisiaci článok:
Vytvorenie priečinka v Outlooku

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár