• 0

Obľúbené položky využijete aj v Outlooku

Category:Outlook Tags : 

Obľúbené položky využijete aj v Outlooku 2013/2010 hlavne ak máte vytvorené aj rôzne podpriečinky a niektoré z nich sú dôležitejšie ako ostatné. A práve tieto dôležitejšie môžete mať jednoduchšie dostupné cez Obľúbené položky podobne ako to máte v internetovom prehliadači s dôležitými stránkami. V Outlooku to platí aj pre vyhľadávacie priečinky a taktiež pre priečinky z iných údajových súborov. To znamená, že keď máte napr. dva údajové *.pst súbory, tak priečinky Doručená pošta z oboch údajových súborov môžete umiestniť medzi obľúbené položky v hornej časti aplikácie. V takomto nastavení je práca efektívnejšia nakoľko nemusíte rolovať medzi priečinkami v oboch údajových priečinkoch. V dnešnom krátkom tipe popíšem, ako môžete pridať (ale aj odstrániť) priečinok medzi obľúbené položky.

Obľúbené položky môžete zobraziť alebo skryť

Obľúbené položky v Outlooku 2013 / 2010 môžete zobrazovať alebo skrývať príkazom cez pás s nástrojmi Zobraziť >> Tabla priečinka >> Obľúbené položky. Jedným kliknutím budú zobrazené v ľavej hornej časti aplikácie alebo naopak budú skryté.

Pridanie nového poštového priečinka medzi obľúbené položky spravíte veľmi jednoducho. Stačí na priečinok kliknúť aby bol označený a na páse s nástrojmi Priečinok kliknete na príkaz Zobraziť v obľúbených položkách. Týmto sa hneď zobrazí v zozname v ľavej hornej časti aplikácie. Ak by ste pridávali dva rovnaké priečinky (napr. doručená pošta) z rôznych údajových súborov, tak sa k názvu automaticky doplní názov toho údajového súboru.

Obľúbené položky v Outlook 2013

Okrem pásu s nástrojmi môžete využiť aj pravé tlačidlo myši na priečinku, kde v kontextovej ponuke vyberiete Zobraziť v obľúbených položkách. Využiť sa dá aj ťahanie myšou, kedy priečinok takto zaradíte medzi obľúbené položky.

Obľúbené položky v Outlook 2013

Ak prestanete nejaký priečinok intenzívnejšie používať, tak je vhodné uvoľniť miesto v zozname obľúbených priečinkov pre iné položky, aby sa nestrácal prehľad. Znovu treba kliknutím označiť požadovaný priečinok v obľúbených položkách a buď cez pravé tlačidlo myši v kontextovej ponuke alebo cez pás s nástrojmi môžete priečinok zo zoznamu odobrať rovnakým postupom ako pri pridávaní. Týmto sa samozrejme neodstráni celý priečinok ale len jeho odkaz. Vždy priečinok môžete nájsť v jeho pôvodnom umiestnení. Obľúbené položky môžete aj usporiadať príkazmi Posunúť nahor / Posunúť nadol, prípadne sa dajú premiestniť aj ťahaním myšou.

Obľúbené položky v Outlook 2013

Obľúbené položky v Outlooku takto jednoducho pomáhajú pri efektívnejšej práci, lebo dôležité položky sú zoskupené na jednom mieste a ľahšie sa s nimi pracuje.

Súvisiaci článok:
Vytvorenie priečinka v Outlooku


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. SharePoint na teamovú spoluprácu

    27 mája @ 10:00 - 11:00
  2. Ako využívať Word a súbory v cloude

    27 mája @ 13:30 - 14:30

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...