• 1

Odstránenie prázdnych riadkov v Exceli 2 spôsobmi

Category:Excel Tags : 

Odstránenie prázdnych riadkov v Exceli patrí k častým úlohám najmä v údajoch importovaných z iných zdrojov. Tie môžu obsahovať v niekoľkých riadoch a stĺpcoch nepodstatné úvodné informácie, ktoré nie sú na ďalšie spracovanie potrebné. Vytvárajú tak prázdne stĺpce aj v tabuľke, ktorú potrebujete spracovať a kvôli nim sa Vám to zbytočne komplikuje. Preto je dobré vedieť aké sú možnosti na hromadné odstránenie prázdnych riadkov / stĺpcov v Exceli. Dá sa to spraviť pomocou bežných funkcii alebo aj pomocou makra. V článku popisujem obidve možnosti a vo videu ich aj prakticky predvediem.

Odstránenie prázdnych riadkov v Exceli – hľadať

Odstránenie prázdnych riadkov v Exceli môžete spraviť bežným príkazom hľadať. V tomto postupe je ale veľmi dôležité, ktorý stĺpec / riadok označíte pred použitím hľadania. Postup je nasledovný:

1. Otvorte tabuľku, ktorá obsahuje problematické prázdne riadky a stĺpce.

2. Označte riadok / stĺpec v ktorom chcete vyhľadať prázdne bunky, ale len po poslednú hodnotu a kliknite na páse s nástrojmi Domov na tlačidlo Nájsť a vybrať a potom na Hľadať.

3. V zobrazenom okne nezdávajte do riadku Hľadať nič a kliknite na tlačidlo Nájsť všetky.

4. V spodnej časti okna sa zobrazia výsledky, ktoré všetky označte kombináciou Ctrl + A. Týmto v tabuľke označíte všetky prázdne bunky v požadovanom stĺpci.

Odstránenie prázdnych riadkov v Exceli

5. Na páse s nástrojmi Domov kliknite na Odstrániť >> Odstrániť riadky hárka ak ste hľadali riadky alebo Odstrániť stĺpce hárka ak ste hľadali stĺpce.

6. Týmto ste odobrali prázdne riadky / stĺpce a tabuľku môžete ďalej spracovať.

Odstránenie prázdnych riadkov v Exceli – makro

Odstránenie prázdnych riadkov v Exceli pomocou makra už vyžaduje pokročilú znalosť Excelu. Môžete si zaznamenať makro s predchádzajúcim postupom, upraviť ho a použiť na iné časti tabuľky. Existuje aj jednoduchšia možnosť a to priamo zápis krátkeho VBA kódu, ktorý prázdne riadky odstráni.

Ďalší obsah článku – postup, ukážka kódu na odstránenie prázdnych riadkov a praktická video ukážka oboch postupov je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať

← Návrat domov

Podobný článok:
Zmena farby hárku makrom v Exceli – tipy-triky.sk

Ak potrebujete konzultácie / školenie Excelu, tak nás prosím kontaktujte. Pripravíme Vám cenový návrh na realizáciu u Vás alebo online webinárom.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

1 Comment

xlnc

10 júna, 2015at 1:31 pm

Popravdě tohle je typická úloha pro jiný dialog: Přejít na / Jinak (F5, CTRL+G)

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...