Outlook

Odvolať túto správu môžete len vo firme

Odvolať túto správu je príkaz v MS Outlook, ktorým môžete odstrániť už odoslanú poštu z príjemcovej emailovej schránky. Samozrejme za predpokladu, že je ešte neprečítaná. Funguje to ale len v rámci firmy, ktorá používa poštový server Exchange / Exchange online v Office 365. Takže omylom odoslaná správa šéfovi sa odvolať dá, ale omylom odoslaná správa na kamarátov osobný email sa odvolať nedá. V nasledujúcom krátkom texte popíšem a vo videu aj ukážem ako použiť príkaz odvolať túto správu na odobratie alebo nahradenie správy novou správou.

Odvolať túto správu môžete len vo firemných schránkach

Odvolať túto správu je veľmi užitočný príkaz, ktorý nájdete po otvorení odoslanej správy z priečinka odoslaná pošta. Celý postup je nasledovný:

1. Napíšte z firemnej adresy email kolegovi na firemnú adresu a odošlite ho.
2. Z Vašej odoslanej pošty dvojklikom túto správu otvorte.
3. Na páse s nástrojmi Správa kliknite na Akcie >> Odvolať túto správu.

Odvolať túto správu môžete len vo firme

4. V zobrazenom okne si vyberte či chcete Odstrániť neprečítané kópie tejto správy alebo Odstrániť neprečítané kópie a nahradiť ich novou. Kliknite na OK.

Odvolať túto správu môžete len vo firme

5. V prípade, že len odstraňujete, tak stačí následne okno pôvodnej správy zatvoriť. Bude obsahovať informáciu o pokuse odvolať správu.

Odvolať túto správu môžete len vo firme

6. Výsledok úspešné / neúspešné sa zobrazuje taktiež v pôvodnej správe v časti Sledovanie.

Odvolať túto správu môžete len vo firme

7. Ak chcete správu nahradiť inou, tak po vybratí tejto možnosti sa zobrazí okno správy, kde dopíšte nový text a správu odošlite.

Funguje to len za predpokladu, že príjemca správu ešte nečítal a neotvoril. Vtedy sa z jeho doručenej pošty odstráni. Pri nahradzovaní sa pôvodná najskôr odstráni a nová sa následne doručí. Ak má príjemca spustený Outlook, tak môže vidieť ako sa mu neprečítaná správa odobrala.

Odvolať túto správu – video ukážka

Ďalší obsah článku – video ukážka ako použiť príkaz odvolať túto správu, kde uvidíte ako to vyzerá v oboch schránkach príjemcu a odosielateľa naraz je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.
Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať

Podobné články:

Poznáte funkciu poslať znova túto správu? – tipy-triky.sk
Potvrdenie o prečítaní doručeného emailu – tipy-triky.sk
Recall or replace an email message that you sent – Office.com

V prípade, že zatiaľ na poštu nepoužívate Exchange server / Exchange online, neváhajte nás kontaktovať. Spravíme Vám ukážku jeho výhod a pripravíme ponuku.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár