OneDrive

OneNote online – spoznajte ho cez OneDrive

OneNote online je poznámkový blok v cloude OneDrive od Microsoftu. Využiť ho môžete na zaznamenanie Vašich nápadov a rôznych informácii, aby ste na nič dôležité nezabudli. Poznámky môžete zapisovať cez webový prehliadač, v mobilnom telefóne, tablete alebo v počítačovej aplikácii OneNote 2013, ktorá je súčasťou MS Office. Dá sa stiahnuť aj samostatne a existuje aj verzia pre moderné prostredie vo Windows 8. Znamená to, že môžete mať dostupné svoje poznámky vo svojich zariadeniach. V nasledujúcom článku si prečítate, ako môžete začať používať OneNote online cez OneDrive.

OneNote online nájdete vo OneDrive

OneNote online môžete začať používať keď máte Microsoft konto. Ak ho ešte nemáte, môžete ho získať jednoduchou registráciou na stránke onedrive.sk. Získate tak okrem OneNote online aj ďalšie Office online aplikácie, ukladací priestor na svoje súbory a emailovú schránku Outlook.com. Ak už konto máte tak postupujte takto:

1. V prehliadači otvorte stránku www.onedrive.sk alebo priamo www.onenote.com. Ďalší postup, ktorý popisujem je cez onedrive.sk.

2. Prihláste sa svojim Microsoft kontom. Následne sa zobrazí Vaše cloudové úložisko.

3. Vľavo hore kliknite na tlačidlo so štvorcovou mriežkou a v zozname aplikácii kliknite na OneNote online.

OneNote online

4. Zobrazí sa zoznam poznámkových blokov na výber, kde noví používatelia budú mať len jeden predvolený. Kliknutím ho otvorte.

OneNote online

5. V hornej časti sa zobrazí zoznam ponúk príkazov pásu s nástrojmi, vľavo zoznam sekciistránok. V časti na poznámky bude informácia, že Táto sekcia je prázdna. Kliknutím vytvoríte novú stránku.

6. V hornej časti zadajte názov stránky a nižšie môžete začať písať poznámky.

OneNote online

7. Postup používania je rovnaký ako v počítačovej verzii OneNote.

8. Pás s nástrojmi môžete zobraziť dvojklikom napr. na Domov.

9. Sekcie aj strany môžete premenovať cez kontextovú ponuku pravého tlačidla myši. Zobrazí sa dialógové okno, kde zadáte nový názov a kliknete na OK.

OneNote online

10. Cez kontextovú ponuku pravého tlačidla myši môžete zmeniť aj farbu sekcie, aby ste mali v poznámkach lepší prehľad.

OneNote online

Hlavnou výhodou poznámok uložených v cloude OneDrive je to, že sú dostupné z rôznych zariadení a preto ich máte vždy cez Internet k dispozícii. Nevznikajú Vám rôzne samostatné verzie v každom zariadení a nemusíte ich potom zlučovať do jedného poznámkového bloku. Práca je preto výrazne efektívnejšia. 😉

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

2 komentáre

Zanechajte komentár