• 0

Orámovanie odrážkového zoznamu vo Worde

Category:Word Tags : 

Orámovanie odrážkového zoznamu vo Worde spolu s iným odsekom spôsobí, že rámiky sú dva a každý má inú šírku. Výsledok preto v dokumente nevyzerá dobre. Ako odsek aj zoznam orámovať jedným rámikom bola otázka čitateľa, na ktorú prinášam odpoveď v nasledujúcom článku a krátkom videu. Postup sa dá uplatniť len v prípade, že nepoužívate viacúrovňové odrážky alebo číslovanie. Pri jednoduchom číslovanom zozname by orámovanie malo byť v poriadku. Ak by z nejakého dôvodu vytvorilo dva rôzne rámiky, tak môžete použiť rovnaký postup.

Orámovanie odrážkového zoznamu s odsekom

Orámovanie odrážkového zoznamu spolu s odsekom vyzerá vo Worde ako na nasledujúcom obrázku.

Orámovanie odrážkového zoznamu vo Worde

Jednoduchý číslovaný zoznam (z galérie viacúrovňového číslovania) je v poriadku a orámovanie je len jedno.

Orámovanie odrážkového zoznamu vo Worde

Aby ste dosiahli orámovanie odrážkového zoznamu ako pri číslovanom zozname tak postupujte takto.

1. Označte požadovaný odsek aj odrážkový zoznam.

2. Pridajte orámovanie, ktoré sa vytvorí z dvoch (alebo viacerých) rámikov.

3. Označte len odrážkový zoznam.

4. Na pravítku nastavte ľavú zarážku prvého riadku až na okraj. Posúvajte ale celú ľavú zarážku ak chcete zachovať medzeru medzi textom a odrážkou.

Orámovanie odrážkového zoznamu vo Worde

Využiť môžete aj dialógové okno odsek, kde môžete priamo zadať nulovú hodnotu v položke Zarážky vľavo. Rovnaké nastavenie nájdete aj na páse s nástrojmi Rozloženie strany >> Zarážka >> Vľavo.

Orámovanie odrážkového zoznamu vo Worde

5. Týmto vytvoríte okolo odseku aj jednoduchého odrážkového zoznamu jeden rámik. Štandardnými nastaveniami môžete upraviť jeho hrúbku, typ a farbu čiary.

V tomto postupe je veľmi dôležité, aby ľavý okraj odseku aj odrážkového zoznamu bol nastavený na rovnakú hodnotu. Pri praktickom skúšaní som myšou nastavil okraj na 1,62 cm a vytvorili sa dva rámiky. Po zmene hodnoty na 1,6 cm v dialógovom okne sa rámik upravil len na jeden. Získal som tak posunutie rámiku aj odseku ďalej od ľavého okraja.

Ďalší obsah článku – video ukážka ako spraviť orámovanie odrážkového zoznamu aj situácie, ktoré môžu nastať ak spravíte zmenu v zarovnaní odsekov je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať

← Návrat domov

Podobný článok:
Rozšírené medzery medzi písmenami v MS Word

Neváhajte nás kontaktovať ak sa chcete zdokonaliť pri práci vo Worde alebo potrebujete vytvoriť šablóny. Pripravíme Vám vhodnú ponuku.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...