Access

Overenie začiatku a konca času v Access

Ak vytvárate databázovú aplikáciu v ktorej máte začiatočný dátum a čas, tak budete asi chcieť aby používatelia nemohli zadať koncový dátum a čas skorší ako je ten začiatočný. Vyriešite to pomocou overovacieho pravidla, ktoré zadáte na úrovni tabuľky kde máte polia na tieto časy. Možností ako môžete spraviť overenie začiatku a konca času v Access je viac. Môj popis som aplikoval na údajový typ dátum a čas. V tomto prípade, je trochu nevýhodou to, že ovládací prvok na výber zobrazuje len dátumový kalendár a nie časový. Čas preto musíte zapísať ručne.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár