• 0
Ikona OneNote

Páči sa Vám nová navigácia vo OneNote?

Category:OneNote Tags : 

Mne žiaľ veľmi nie, vadia mi niektoré drobnosti. OneNote vo Windows 10 je preferovaná poznámková aplikácia od Microsoftu. Zatiaľ nemá niektoré dôležité funkcie ako OneNote 2016 v MS Office aj keď je priebežne aktualizovaná. Terajšia aktualizácia zmenila spôsob prepínania medzi stranami, sekciami a poznámkovými blokmi. Táto zmena mne osobne nevyhovuje, lebo sa stratila možnosť prispôsobenia čo chcete v navigácii vidieť. Nižšie popisujem a v krátkom videu aj ukazujem čo sa zmenilo, čo sa už nedá spraviť a ako to aspoň čiastočne obísť. Všetko to spôsobila nová navigácia vo OneNote pre Windows 10.

Nová navigácia vo OneNote pre Windows 10

Nová navigácia vo OneNote pre Windows 10 je dostupná približne od apríla 2019. Týka sa zmeny zobrazenia poznámkových blokov, sekcii a stránok. Teraz buď vidíte spolu sekcie a strany vľavo alebo nevidíte nič. Nepáči sa mi, že nemôžem vidieť len zoznam stránok pripnutý vľavo bez zobrazených sekcii. Môžem len dúfať, že to Microsoft v budúcnosti vráti späť.

Páči sa Vám nová navigácia vo OneNote?

Teraz to používate pomocou troch tlačidiel vľavo. Prvým zobrazujete celú štruktúru poznámkového bloku. Vyberáte tam z rozbaľovacieho zoznamu aj poznámkové bloky ak ich máte viac. Druhé tlačidlo sa používa na hľadanie, ktorého ciele čo sa má prehľadávať môžete spresniť. Posledné tlačidlo je na zobrazenie najnovších poznámok. Toto je aspoň trochu náhrada za nemožnosť vidieť pripnutý zoznam strán bez sekcii. Terajšia nová navigácia vo OneNote zbytočne zaberá miesto zoznamom sekcii, ktoré tak často nepotrebujete. Môžete ho však aspoň zúžiť.

Páči sa Vám nová navigácia vo OneNote?

Všetky spôsoby ako sa dá využiť navigácia vo OneNote pre Windows 10 si pozriete v krátkom videu.

Podobný článok
Matematika vo OneNote zobrazuje kroky výpočtu
Preložiť text vo OneNote je ľahké
Značky vo OneNote sú už dostupné

Kontaktujte ma prosím ak sa chcete dozvedieť ďalšie postupy v Office aplikáciách Word, Excel, Access a iných na zjednodušenie pracovných úloh. Pripravím Vám ponuku na školenie, konzultáciu alebo webinár.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...