Access

Podmienený formát na celý riadok v Access

V databáze Access môžete využiť podmienené formátovanie údajov podobne ako v Exceli. Rozdiel je v tom, že v Access máte menej možností. Zvyčajne potrebujete aplikovať podmienené formátovanie vo formulári alebo v zostave. Chcete napr. v zozname faktúr zvýrazniť všetky s vyššou sumou ako určitá hodnota. Alebo v zozname kontaktov chcete zvýrazniť všetkých s titulom MUDr. Ak nastavíte podmienené formátovanie na hodnotu, tak sa zvýrazní len v tom poli (stĺpci). Aby ste mohli aplikovať podmienený formát na celý riadok v Access, tak to spravíte pomocou trochu iných nastavení ako štandardne.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár