Excel

Podmienka IF a AND na porovnanie intervalu

V Exceli je často využívaná aj funkcia IF, ktorá umožňuje na základe podmienky spraviť nejaký výpočet ak je podmienka splnená. Iný výpočet sa spraví ak splnená nie je. Funkcia IF sa dá aj vnoriť do inej funkcie IF a tak môžete pracovať s viacerými podmienkami. Do funkcie IF samozrejme môžete vnoriť aj iné funkcie. Nedávno som videl v diskusnom fóre otázku ako by sa dalo spraviť porovnanie intervalu. V jednom stĺpci sú namerané hodnoty a vo vedľajšom stĺpci sa má zobrazovať výsledok nula ak je nameraná nula. Ak je nameraná hodnota do 5, tak sa má zobraziť 1. V ďalšom stĺpci sa má zobrazovať výsledok 1 ak je nameraná hodnota viac ako 5 a menšie majú zobrazovať 0. V texte popisujem ako sa dá v Exceli podmienka IF a AND spraviť.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár