• 0

Podpis emailu v Outlooku nemusí byť jeden

Category:Outlook Tags : 

Podpis emailu v Outlooku je pomerne často využívaná funkcia, ktorá zjednodušuje prácu s elektronickou poštou. Používatelia nemusia do každého emailu ručne vkladať svoje identifikačné údaje – meno, pracovnú pozíciu, telefón, adresu firmy a pod., ale stačí keď vložia raz vytvorený podpis. Podpis emailu ale nemusí byť jeden. Môžete si vytvoriť jeden pre klientov, ďalší pre kolegov a iný aj pre odpovede na email. Podpisy sa dajú konfigurovať tak, aby sa automaticky použili do novej správy alebo do odpovede. V nasledujúcom texte stručne popíšem ako podpis emailu vytvoríte a kde nastavujete ako ho použiť.

Podpis emailu v Outlooku 2013 – vytvorenie

Podpis emailu v Outlooku 2013 môžete vytvoriť buď príkazom v novej správe alebo cez Možnosti aplikácie.

1. Kliknite na ponuku Súbor >> Možnosti a vyberte skupinu nastavení Pošta.
2. Tam kliknite na tlačidlo Podpisy, ktoré zobrazí okno Podpisy a grafické efekty.
3. Tlačidlom Nový zobrazíte okno na zadanie názvu podpisu, aby ste ho jednoduchšie mohli používať. Zadajte vhodný názov a kliknite na OK.

Podpis emailu v Outlooku 2013

4. Do spodného textového poľa Upraviť podpis napíšte všetky potrebné informácie, ktoré chcete mať v podpise. Využiť môžete aj základné formátovanie textu a vloženie obrázku (napr. firemného loga).
5. Po dokončení úpravy vzhľadu podpisu kliknite na Uložiť.
6. Postup opakujte ak chcete napr. pre kolegov iný podpis – jednoduchší s menej informáciami.

Podpis emailu v Outlooku 2013

Podpis emailu v Outlooku 2013 – nastavenie

Vytvorený podpis môžete v okne Podpisy a grafické efekty vpravo nastaviť pre konkrétne emailové konto ak ich máte viac, napr. firemné a osobné. Následne vyberáte, ktorý podpis sa má automaticky vložiť do každej novej správy a ktorý podpis do odpovede na správu. Ak si chcete ponechať možnosť výberu podpisu manuálne pri písaní každej správy, tak v pravej časti tohto okna ponechajte položku Nie je.

Podpis emailu v Outlooku 2013

Následne pri písaní novej správy alebo pri odpovedi bude použitý ten podpis ako ste nastavili v možnostiach. Ak ste nastavenie nechali bez podpisu, tak stačí v novej správe alebo odpovedi kliknúť na páse s nástrojmi Správa na príkaz Podpis a v zozname vybrať ten, ktorý chcete použiť. V tejto ponuke môžete posledným príkazom Podpisy… prejsť aj do okna nastavení Podpisy a grafické efekty.

Ak máte viac podpisov, tak už vložený podpis v správe môžete zmeniť za iný buď výberom v ponuke Podpisy alebo cez pravé tlačidlo myši na už vložený podpis. Zobrazí sa ponuka s názvami podpisov a stačí vybrať ten, ktorý sa má v správe použiť.

Podpis emailu v Outlooku 2013

Podobné články:
Potvrdenie o prečítaní doručeného emailu
Kategorizovanie položiek v Outlooku

Ďalšie možnosti pri práci s MS Outlook Vám radi ukážeme na školení alebo konzultácii.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. SharePoint na teamovú spoluprácu

    27 mája @ 10:00 - 11:00
  2. Ako využívať Word a súbory v cloude

    27 mája @ 13:30 - 14:30

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...