• 0

Porovnanie prezentácii PowerPoint nájde rozdiely

Category:PowerPoint Tags : 

Porovnanie prezentácii PowerPoint sa používa podobne ako vo Worde aj keď výsledné zobrazenie je trochu iné. V situácii kedy potrebujete zistiť aké zmeny sa spravili v prezentácii je toto užitočný nástroj. Môže to byť napr. po odoslaní prezentácie kolegovi, ktorý ju upraví a pošle Vám ju späť. Vy chcete vidieť aké zmeny spravil a manuálne porovnanie by bolo veľmi zdĺhavé. Týka sa to zvyčajne takmer rovnakých prezentácii, kde sa robili zmeny na úrovni snímok, slov, príp. niektorých viet. Pri veľmi odlišných prezentáciách by to bolo veľmi nepraktické. Po ich porovnaní sa musíte ešte rozhodnúť, ktoré zmeny chcete prijať. V nasledujúcom texte to popíšem a v krátkom videu si pozriete celý postup.

Porovnanie prezentácii PowerPoint a prijatie / odmietnutie zmien

Porovnanie prezentácii sa robí vzhľadom na aktuálne otvorenú prezentáciu cez pás s nástrojmi Revízia takto:

1. Otvorte originálnu verziu prezentácie a na páse s nástrojmi Revízia kliknite na Porovnať.

2. V zobrazenom okne Výber súboru na zlúčenie s aktuálnou prezentáciou vyhľadajte a otvorte upravenú verziu originálnej prezentácie.

3. Vpravo sa zobrazí pracovná tabla Revízie, kde sú viditeľné zmeny na aktuálnej snímke. Tieto zmeny sú vyznačené aj malou značkou pri každom objekte na snímke.

Porovnanie prezentácii PowerPoint 2013

4. V značke môžete kliknutím zobraziť (prijať) zmenu. Týmto sa zobrazí nová verzia snímky. Spravte to na každej snímke. V prípade celej prezentácie napr. pri motíve to robíte v zozname snímok, alebo zmeny vyberáte v pracovnej table Revízia v spodnej časti (Zmeny prezentácie).

Porovnanie prezentácii PowerPoint 2013

Použiť môžete aj pás s nástrojmi Revízia, kde vybratú zmenu môžete prijať / odmietnuť. Tam to môžete spraviť aj pre celú snímku ale aj pre celú prezentáciu naraz.

Porovnanie prezentácii PowerPoint 2013

5. Ak ste prešli celú prezentáciu a označili zmeny na prijatie, tak kliknite na tlačidlo Ukončiť revíziu. V zobrazenom okne s upozornením, že nepoužité zmeny sa stratia kliknite na Áno.

Porovnanie prezentácii PowerPoint 2013

6. Vznikne nová verzia originálnej prezentácie, ktorú uložte, aby sa zmeny zachovali. Uložiť ju môžete aj pod iným názvom, aby Vám zostal aj pôvodný originál.

Ak máte ďalšie verzie originálnej prezentácie, tak postup zopakujte, ale ako originál použite už túto novú verziu, ktorá vznikla prvým porovnaním. Takto postupujte pri viacerých verziách originálu.

Video ukážka – porovnanie prezentácii PowerPoint

Ďalší obsah článku – video ukážka ako porovnať prezentácie a prijať/odmietnuť zmeny je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať

← Návrat domov

Podobný článok
Komentáre v prezentácii pomáhajú pri revízii

Potrebujete vytvoriť šablónu prezentácie PowerPoint alebo samotnú prezentáciu? Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám s tým pomôžeme.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...