Windows

Používate 3D Skicár vo Windows 10?

Pred pár rokmi Microsoft doplnil do Windows novú aplikáciu na 3D kreslenie a pôvodný Skicár (Paint) chcel potlačiť do úzadia. Zatiaľ sa tak našťastie nestalo. Na jednoduchú úpravu obrázkov je pôvodná aplikácia dostatočná aj keď je pravda, že nová aplikácia má niektoré funkcie lepšie zapracované, napr. orezanie obrázka aj vľavo a hore. Katastrofou je ale samotné používateľské prostredie, ktoré nedodržiava žiadne zvyklosti ako iné aplikácie. Napr. tlačidlá späť / znovu a prilepiť sú úplne na inom mieste ako vo všetkých iných aplikáciách. Zaujíma ma či používate 3D Skicár vo Windows 10 alebo uprednostňujete iné aplikácie, napr. TechSmith Snagit 2020? Porovnanie orezania obrázka v troch aplikáciách si pozriete aj vo videu.

Používate 3D Skicár vo Windows 10?

To či používate 3D Skicár vo Windows 10 je asi závislé od toho ako často potrebujte robiť jednoduché úpravy obrázkov / fotografií. Na porovnanie uvádzam postup orezania obrázka v oboch Microsoft aplikáciách ako aj v TechSmith Snagit 2020.

V bežnom Skicári po vložení obrázka môžete spraviť orezanie vpravo a dolu ťahaním za úchyt na okraji plátna. Ak chcete ubrať aj hore / vľavo tak sa to komplikuje. Treba označiť výber čo chcete ponechať, tj. pri orezaní len vľavo musíte označiť výber úplne od vrchu po spodok a po pravý okraj. Potom stačí použiť tlačidlo Orezať a je to hotové. Stačí uložiť (CTRL + S) a zmeny sa aplikujú do pôvodného súboru.

Používate 3D skicár vo Windows 10?

V 3D Skicári to môžete spraviť rovnako alebo dopredu nič nevyberáte (nekreslíte obdĺžnik výberu) a kliknete na tlačidlo Orezať. Zobrazia sa úchyty na všetkých štyroch okrajoch a vpravo tabla s možnosťami. Za ľavý úchyt zmenšíte (orežete) obrázok ako potrebujete aj z tejto strany (na rozdiel do Skicára) a kliknete na tlačidlo Hotovo. Uloženie (CTRL + S) je taktiež do pôvodného obrázka.

Používate 3D skicár vo Windows 10?

V Editore Snagit od TechSmith môžete priamo použiť úchyty na každom okraji obrázka a orezať ho podľa potreby. Pri ťahaní myšou sa zobrazuje aj rozmer. Okrem tohto môžete použiť aj priamo nástroj Crop (orezanie), ktorý využíva označenie oblasti na ponechanie a zvyšok sa odoberie. Ukladanie je rovnaké ako v iných aplikáciách.

Používate TechSmith Snagit 2020?

Je len na Vás, ktorú aplikáciu využijete podľa toho ako sa Vám ovláda. Dostupné sú samozrejme aj ďalšie. Ja používam Snagit, potom občas bežný Skicár a úplne minimálne 3D Skicár. 🙂

Podobný článok
Ako spresniť vyhľadávanie len na priečinky vo Windows 10

Kontaktujte ma prosím ak Vás zaujíma viac možností ako využívať Windows 10 a predplatné Microsoft 365 na teamovú spoluprácu. Pripravím Vám ponuku na ukážku možností, školenie, konzultáciu alebo webinár.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár