Access

Používate tabuľkové rozloženie v Access?

Tabuľkové rozloženie v Access môžete využiť pri návrhu formulára alebo zostavy. Ovládacie prvky môžete mať umiestnené samostatne alebo v tabuľke. V prípade samostatne umiestnených prvkov ich môžete rozmiestniť presne podľa potreby a vytvoríte tak vzhľad formulára / zostavy na mieru koncových používateľov. Ak použijete ich umiestnenie do tabuľky, tak získate klasický vzhľad v stĺpcoch a riadkoch, ktorý bude presne zarovnaný. Nebudete mať ale veľa možností na individuálne rozmiestnenie. Na druhej strane vám to zjednoduší prácu ak meníte napr. veľkosti prvkov. Ostatné prvky sa tomu prispôsobia. Ako to funguje uvidíte aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár