Word

Prečo zviazať riadky dohromady vo Worde?

Keď píšete dlhé dokumenty s rozsahom niekoľko desiatok stránok, tak pravdepodobne využívate štýly nadpisov a textu. Zvyčajne v takomto dlhom dokumente chcete, aby hlavné nadpisy vždy začínali na novej strane. Toto môžete nastaviť cez štýly v okne odseku. Týmto presuniete všetky nadpisy na začiatok novej strany len zmenou jedného parametra. Okrem hlavných nadpisov budete asi kontrolovať či niekde nemáte osamotené riadky na začiatku strany. Tj. odsek, ktorý máte na konci stránky sa môže rozdeliť tak, že budete mať na ďalšej strane len jeden osamotený riadok. Čo je a ako môžete zviazať riadky dohromady vo Worde si pozriete aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár