Excel

Preddefinované formátovanie tabuľky v MS Excel 2013/2010/2007

Zadali ste do pracovného hárku údaje tabuľky a potrebujete ju formátovať, aby bola orámovaná a vyfarbená. Ako to urobiť čo najefektívnejšie s minimom kliknutí?

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

1 Komentár

  • Nepřebírejme prosím bezhlavě vše, co nám Microsoft předkládá. Chápání tlačítka Formátovat jako tabulku (Excel 2010 CZ) je mylné stejně jako jeho popisek (i v angličtině) a zařazení do skupiny Styly. Jeho PRIMÁRNÍM výsledkem je převod seznamu na Seznam (List, ListObject, databázová forma uspořádání dat), v novodobých Excelech nesmyslně přejmenovaný na Tabulka (Table) s velkým „S“, resp. „T“. Jinými slovy, má prakticky stejný cíl jako volba Vložení / Tabulka. Změna formátu je SEKUNDÁRNÍ efekt.

Zanechajte komentár