PowerPoint

Prefarbenie tvarov v prezentácii makrom

Pri vytváraní alebo úprave prezentácie PowerPoint môžete využívať rôzne nástroje na jej úpravu. Týka sa to hlavne textov, obrázkov, objektov a pod. Ak nepoužívate predlohu snímky, tak dodatočné hromadné úpravy sa vám skomplikujú. V prípade, že máte na snímkach vložené nejaké automatické tvary, napr. s textom a potrebujete ich zmeniť farebne, ale aj veľkosť a pozíciu tak to budete musieť robiť manuálne tvar po tvare. Hromadne by ste to mohli spraviť pomocou makra vo VBA. V krátkom videu si pozriete hromadné prefarbenie tvarov v prezentácii makrom.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár