• 0

Pridajte nových používateľov do Office 365

Category:Office 365 Tags : 

Po vytvorení skúšobného alebo plnohodnotného konta na Office 365 si pridajte nových používateľov, aby ste mohli službu využívať aj na tímovú prácu s kolegami. V nasledujúcom článku si prečítate postup ako to spraviť postupne po jednotlivých používateľoch.

Pridajte nových používateľov – postupne

Prihláste sa svojím kontom, ktoré ste vytvorili pri registrácii služby Office 365. Je to konto, ktoré umožňuje vytvárať ďalších používateľov a realizovať úkony správy služby. Ak ešte nepoužívate vlastnú doménu, tak bude v tvare napr. peter@firma.onmicrosoft.com. Po prihlásení a zobrazení stránky služby pridajte nových používateľov nasledovným postupom.

1. Na úvodnej domovskej obrazovke služby kliknite v hornej navigácii na odkaz Správca a zo zoznamu vyberte Office 365.

2. Vľavo v centre spravovania služieb Office 365 kliknite v zozname na skupinu Používatelia >> Aktívni používatelia.

3. Zobrazí sa prázdny zoznam, nad ktorým sú odkazy na ďalšie možnosti nastavenia. Kliknite na tlačidlo so znamienkom plus.

Pridajte nových používateľov do Office 365

4. Zobrazí sa okno vytvorenie nového používateľského konta, kde zadajte meno a priezvisko používateľa. Upravte zobrazované meno ak je zmena potrebná a dopíšte meno používateľa.

5. Vyberte si či chcete dočasné vygenerované heslo na prvé prihlásenie alebo zadáte vlastné heslo. Pri vlastnom sa zobrazuje indikátor sily hesla. V oboch prípadoch ho bude musieť používateľ po prvom prihlásení zmeniť. Heslo sa taktiež odosiela na zadanú emailovú adresu, čo je väčšinou správca alebo nadriadený pracovníka. Môžete ich zadať až päť.

Pridajte nových používateľov do Office 365 - údaje

6. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť a počkajte na vytvorenie konta nového používateľa. Ak ste zvolili možnosť vygenerovania dočasného hesla, tak sa zobrazí na ďalšej stránke s oznamom o úspešnom vytvorení konta.

Pridajte nových používateľov do Office 365 - po vytvorení

7. Po skončení pridajte nových používateľov rovnakým postupom. Budú sa zobrazovať v zozname a po označení sa zobrazia vpravo informácie o konte.

Pridajte nových používateľov do Office 365 - zoznam

Následne stačí používateľské mená a dočasné heslá doručiť príslušným pracovníkom, aby sa mohli prihlásiť a hneď aj zmeniť heslo za svoje vlastné, ktoré si ľahšie zapamätajú. Nezabudnite im povedať na akej adrese sa majú k službe prihlasovať. V prípade, že by ste používali hybridné scenáre, tak správca siete / služby môže nastaviť systém jediného prihlásenia, aby ste si nemuseli pamätať heslo do počítača a heslo k službe Office 365.

Ak ešte nemáte službu Office 365, alebo ju len začínate používať neváhajte nás kontaktovať. Navrhneme Vám optimálne riešenie a typ predplatného ako aj možnosti starostlivosti a spravovania služby Office 365

 

Súvisiace články:
Konto Office 365 na skúšku vytvoríte jednoducho

 


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...