Azure

Pridajte si na Azure dashboard dlaždice

Používatelia Microsoft Azure vidia po prihlásení sa na portál niekoľko štandardných dlaždíc, ktoré ich informujú o využívaní služieb. Je tam zoznam zdrojov, obchod, predplatné, možnosti nastavenia, pomoc, zdravie služby a zopár drobností. V prípade, že tam chcete vidieť napr. koľko miesta zaberajú Vaše zdroje v úložisku, tak si môžete pridať príslušnú dlaždicu. Rovnako sa dajú pridať aj iné dlaždice podľa toho aké služby využívate. V krátkom tipe popisujem ako pridať na Microsoft Azure dashboard dlaždice.

Azure dashboard dlaždice – pridanie

Azure dashboard dlaždice sa pridávajú pomerne jednoducho. Prvý a veľmi jednoduchý spôsob je cez pravé tlačidlo myši na niektorú položku kde stačí vybrať Pin to dashnoard. Po použití príkazu sa zobratí vpravo hore notifikácia o pridaní na dashboard.

Pridajte si na Azure dashboard dlaždice

Ak na dlaždicu kliknete pravým tlačidlom myši, tak ju môžete odobrať príkazom Unpin from dashboard.

Pridajte si na Azure dashboard dlaždice

Príkazom Customize môžete zmeniť veľkosť dlaždice výberom z ponúknutých možností. Dokončíte to kliknutím na Done customizing.

Pridajte si na Azure dashboard dlaždice

Okrem toho sú v ponuke pravého tlačidla myši aj iné príkazy podľa toho aká to je služba. V prípade webovej aplikácie sú tam napr. Stop a Reštart.

Druhý spôsob pridania Azure dashboard dlaždice je cez príkaz Customize (tlačidlo s ceruzkou) v hornom paneli vpravo na stránke. Zobrazí sa režim úpravy, kde môžete myšou dlaždice presunúť na iné miesto a usporiadať ich tak, aby ste mali čo najlepší prehľad.

Nové dlaždice pridáte cez ľavý panel, kde je potrebné ich vyhľadať podľa typu, skupiny, značky alebo priamo vyhľadaním. Podľa typu vyberáte v rozbaľovacom zozname službu a potom konkrétny zdroj. Napr. Storage accounts (classic) a potom konkrétny zdroj. Pod týmito poľami sa potom zobrazia dlaždice, ktoré pridáte presunutím myšou. V niektorých prípadoch po presunutí treba chvíľu počkať kým sa načítajú údaje.

Pridajte si na Azure dashboard dlaždice

Po dokončení úprav kliknite v hornej časti na tlačidlo Done, aby ste ukončili úpravy. Je to vlastne niečo podobné ako štartovacia obrazovka vo Windows 8.1, kde si tiež môžete pridať a usporiadať dlaždice aplikácii a programov.

Pridajte si na Azure dashboard dlaždice

Ak ešte nepoužívate Microsoft Azure tak nás prosím kontaktujte. Pripravíme Vám ukážku využitia služieb a cenovú ponuku.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár