• 0

Pridanie zdroja do projektu MS Project

Category:Project Tags : 

Pridanie zdroja do projektu MS Project je jednou z dôležitých činností hneď po pridaní projektových úloh. Zdroje potrebujete ak chcete vidieť aj náklady na realizáciu projektu, náklady ktoré ste už vyčerpali a koľko to ešte bude stáť. V prehľadných zostavách si môžete prezrieť aj ďalšie informácie, napr. preťaženie zdrojov ak im naplánujete viac práce ako môžu v skutočnosti spraviť. Samotné pridanie zdroja do zoznamu, ktoré popíšem v tomto krátkom tipe ale nestačí. Aby ste v zostavách niečo videli, tak je potrebné zdroje priradiť k úlohám a samozrejme sledovať plnenie úloh. Najprv ale potrebujete zdroje pridať do zoznamu.

Pridanie zdroja do projektu – pracovný zdroj

Pridanie zdroja do projektu robíte v zozname, ktorý sa zobrazuje ako hárok zdrojov. Zdroje sú rozdelené na prácu, materiál a náklady. V nasledujúcom postupe popíšem pridanie pracovného zdroja do projektu. Postup je takmer identický aj pre zvyšné dva. Rozdiel je len v ich spracovaní v projekte a v zostavách.

1. Spustite MS Project 2013 a otvorte projekt do ktorého chcete pridať pracovné zdroje.

2. Na páse s nástrojmi Úloha kliknite na prvé tlačidlo Ganttov graf (ak ho máte zobrazený, ak nie, môže tam byť iný názov zobrazenia) a v zobrazenej ponuke kliknite na Hárok zdrojov.

Pridanie zdroja do projektu MS Project

3. Zobrazí sa tabuľka zdrojov ak už nejaké máte alebo len prázdna tabuľka. Postupne pridajte informácie do jednotlivých stĺpcov – Názov zdroja, Typ (práca), iniciály, skupinu, maximálny počet jednotiek, štandardnú sadzbu, sadzbu práce nadčas, hromadenie nákladov a kalendár. V tabuľke sa pohybujete rovnako ako v Exceli. Dvojklikom na zdroj môžete zobraziť okno s informáciami.

Pridanie zdroja do projektu MS Project

Poznámka: počet jednotiek sa zadáva v percentách, kde 100% je jeden pracovník, 200% sú dvaja, 300% sú traja atď.

Rovnakým postupom pridajte aj ďalšie zdroje. Názvy môžu byť univerzálne napr. robotník, programátor alebo aj konkrétne mená a priezviská. Napr. pri projektoch v stavebníctve nemá význam písať konkrétnych 100 robotníkov, ale len uviesť univerzálny názov a zadať počet jednotiek. Ak majú robotníci rozdielne sadzby, tak pre každú sadzbu vytvoríte jeden zdroj a pridáte počet jednotiek. Ak sú vytvorené zdroje v zozname, tak je potom možné priradiť ich k úlohám.

Súvisiace články:
Vytvorenie úloh v Project 2013
Závislosť medzi úlohami v Project spravíte myšou

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...