OneDrive

Pripravte sa na nový OneDrive for Business

OneDrive a OneDrive for Business sú dve cloudové služby od Microsoftu, kde môžete ukladať svoje dokumenty, tabuľky, prezentácie a iné súbory. Takmer rovnaký názov skrýva ale rozdiely. OneDrive je bezplatne dostupný pre každého kto si vytvorí Microsoft konto napr. cez emailovú schránku Outlook.com. OneDrive for Business je súčasťou platenej služby Office 365. Donedávna boli rozdiely aj v používateľskom prostredí. Biznis verzia sa prostredím podobala na SharePoint a aj sa ako SharePoint používala. Nový OneDrive for Business sa už podobá na ten bezplatný. V poslednom tohtoročnom článku popíšem a na obrázkoch aj ukážem ako vyzerá.

Nový OneDrive for Business – zmena vzhľadu

Po prihlásení sa k Office 365 a kliknutí na OneDrive vo voliči aplikácii sa zobrazí nový OneDrive for Business, ktorý vľavo obsahuje členenie priečinkov – Súbory, Najnovšie, Zdieľané so mnou a Kôš. Okrem toho sú dostupné skupiny, resp. možnosť ich vytvorenia. Ak úložisko ešte neobsahuje priečinky ani súbory, tak sa zobrazuje informácia, že súbory môžete presunúť do okna prehliadača alebo ich nahrať. V hornej časti sú príkazy na vytvorenie nového objektu, nahratie, synchronizáciu a otvorenie.

Nový OneDrive for Business

Vpravo hore môžete meniť zobrazenie objektov na dlaždice alebo zoznam a zobraziť informácie. Okrem toho môžete meniť aj ich zoradenie – podľa názvu, upravené, upravil a veľkosť súboru.

Nový OneDrive for Business

Po označení objektu sa v hornej časti zobrazia ďalšie príkazy. Objekt môžete premenovať, premiestniť, kopírovať, odstrániť a spravovať verzie. Taktiež ho môžete otvoriť v Office online alebo plnohodnotnom Office (ak je to súbor niektorej Office aplikácie). Dá sa aj stiahnuť do počítača a získať prepojenie na zdieľanie.

Nový OneDrive for Business

Používatelia bezplatnej verzie OneDrive toto prostredie dôverne poznajú a nový OneDrive for Business ich preto určite neprekvapí. 😉 Ak sa však chcete vrátiť na klasický OneDrive, tak vľavo dolu je na to linka, ktorá zmení používateľské prostredie na to SharePointové (posledný obr.). Podľa verejných informácii by sa to ale malo dať spraviť len do určitého termínu. Potom bude už len nové prostredie OneDrive for Business.

Klasický OneDrive for Business

Radi Vám poskytneme konzultácie alebo školenie ako používať jednotlivé služby v Office 365. Stačí nás kontaktovať a pripravíme Vám ponuku šitú na mieru.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár