• 0

Priradenie licencií v Office 365

Category:Office 365 Tags : 

Priradenie licencií v Office 365 slúži na to, aby ste určili čo môžu mať používatelia k dispozícii. Pri pláne E3 je dostupný inštalačný balík na Office 365 ProPlus, ktorý si môžu používatelia nainštalovať do svojho počítača. Môže sa však stať, že niektorému používateľovi nechcete dať takúto možnosť a Office 365 ProPlus nebude mať k dispozícii. V nasledujúcom článku popíšem ako priradenie licencií v Office 365 ovplyvní čo bude mať používateľ dostupné a čo nebude keď sa prihlási na portál. Uvidíte aj obrázok portálu z pohľadu dvoch typov používateľov – s licenciou na Office 365 ProPlus aj bez nej.

Priradenie licencií konkrétnemu používateľovi

Priradenie licencie konkrétnemu používateľovi robí administrátor po prihlásení sa k portálu Office 365 – do centra spravovania služieb Office 365.

1. Vľavo v centre spravovania služieb Office 365 kliknite na skupinu Používatelia >> Aktívni používatelia.

2. V zozname vyberte používateľa, ktorý nemá mať dostupnú inštaláciu Office 365 ProPlus a vpravo v jeho vlastnostiach kliknite na Upraviť.

Priradenie licencií v Office 365 - používateľ

3. Na zobrazenej stránke vlastností používateľa kliknite na Licenses.

4. Vo vlastnostiach Priradenie licencií kliknite na názov plánu, aby sa zobrazili detaily. Zrušte zakliknutie Office 365 ProPlus a prípadne aj iných položiek, ktoré nechcete sprístupniť používateľovi.

Priradenie licencií v Office 365 - licencie

5. Kliknite na Uložiť a odhláste sa z centra spravovania služieb Office 365.

Licencie z pohľadu používateľov

Ak sa používateľ prihlási svojim menom a heslom na portal.office.com, tak svoje priradenie licencií nájde nasledovným postupom.

1. Kliknite vpravo hore na ozubené koleso a vyberte Nastavenia služieb Office 365. Na stránke úprava profilu v časti Ja nájdete aké sú Priradené licencie.

Priradenie licencií v Office 365 - priradené licencie

2. Vľavo kliknite na Softvér a všimnite si, že Office 365 ProPlus nie je dostupný.

Priradenie licencií v Office 365 - bez Office

3. Ak sa prihlási iný používateľ, ktorý má priradenie licencií bez zmeny, tak bude môcť už z úvodnej stránky inštalovať Office 365 ProPlus do svojho počítača alebo iného zariadenia.

4. Taktiež uvidíte priradenie licencií na stránke úprava profilu.

Priradenie licencií v Office 365 - priradenie licencií

5. V časti Softvér je tiež možnosť inštalovať Office 365 ProPlus.

Priradenie licencií v Office 365 - softvér

 

Ak potrebujete zakúpiť a spravovať službu Office 365, tak môžete využiť aj Microsoft partnera, ktorý Vám s tým pomôže. Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám pripravíme ponuku s najvhodnejším riešením.

 


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...