Excel

Rozdelenie bunky pri poslednej medzere

V Exceli často potrebujete pripraviť údaje na spracovanie. Medzi úkony, ktoré v takých prípadoch robíte je aj rozdelenie bunky do viacerých stĺpcov. Spraviť to môžete niekoľkými spôsobmi podľa toho aké máte zdrojové údaje. Do Excelu 365 nedávno pribudli nové textové funkcie TEXTAFTER a TEXTBEFORE, ktoré vám v takejto úlohe pomôžu. Ak chcete špecifické výsledky, napr. oddeliť len čísla tak to vyžaduje aby ste spravili aj doplnkové výpočty. Ich výsledky použijete ako argumenty v týchto nových funkciách a vznikne vám vnorený vzorec. Celý postup ako spraviť rozdelenie bunky pri poslednej medzere si pozriete aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár