Excel

Rozdelenie údajov v stĺpci tabuľky Excel

Rozdelenie údajov v stĺpci tabuľky Excel je pomerne častá úloha pre pracovníkov, ktorí používajú údaje z externých informačných systémov. Takéto získané údaje sú často v nekonzistentnom stave, obsahujú zbytočné informácie, ktoré treba odstrániť a tabuľku pripraviť na ďalšie spracovanie. Postupov ako to spraviť je niekoľko a výber toho najvhodnejšieho záleží na štruktúre zdrojových údajov ako aj na používateľovi. Nižšie popisujem a v krátkom videu aj predvediem rýchle a efektívne rozdelenie údajov v stĺpci tabuľky Excel, ktorý obsahuje titul, meno a priezvisko.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár