• 0

Skype for Business je nástupca Lyncu

Category:Skype (Lync) Tags : 

Skype for Business je nástupca Lyncu, ktorý sa používa v podnikovej sfére na zjednotenú komunikáciu. Patria tam rýchle správy, telefonovanie, video hovory, konferenčné hovory, zdieľanie plochy alebo aplikácie a niekoľko ďalších funkcií. Vzhľadom na to, že Microsoft vlastní Skype zrealizoval pred pár dňami túto zmenu Lyncu na Skype for Business (Skype pre podniky). Používatelia v rámci aprílových aktualizácii dostali zmenu aplikácie automaticky. Netreba sa však obávať, že by to bola komplikovaná zmena. Funkcie aj používanie je rovnaké, len aplikácia teraz vyzerá trochu inak – je prezlečená do kabáta Skype. V nasledujúcom článku si môžete pozrieť niekoľko obrázkov Skype for Business aj so základným popisom.

Skype for Business na prvý pohľad

Skype for Business po aktualizácii z Lyncu zachová vaše kontakty a nastavenia. Treba však spomenúť, hlavne pre nových používateľov, že prihlásiť sa dá len pomocou podnikového konta alebo kontom zo služby Office 365. Účty bežného Skype alebo Microsoft konto v tejto verzii na prihlásenie nefungujú.

Skype for Business je nástupca Lyncu

Základné okno aplikácie je síce graficky zmenené, ale používa sa rovnako ako Lync. Preto netreba mať obavy, že by ste s tým nevedeli pracovať. 😉

Skype for Business je nástupca Lyncu

Môžete zobrazovať kontakty v skupinách, podľa stavu alebo vzťahov, nájdete aj históriu a prepojenie s Outlookom.

Skype for Business je nástupca Lyncu

Nový kontakt pridáte rovnako ako v Lync a karta kontaktu je rovnaká v oboch aplikáciách.

Skype for Business je nástupca Lyncu

Pri rýchlych správach je to zmenené len vizuálne a používajú sa taktiež rovnako ako predtým. Čo sa zmenilo je ponuka na prezentovanie obsahu z okna rýchlej správy. V Lync to bolo zobrazené grafickými symbolmi a v Skype for Business je to v ponuke vo forme príkazov bez ikoniek.

Skype for Business je nástupca Lyncu

V prípade konferenčného hovoru má okno tmavý podklad a ovládacie prvky sú trochu inak rozmiestené ako v Lync. Po krátkom preklikaní si prostredia sa veľmi rýchlo dostanete do toho kde sa ten ktorý príkaz nachádza.

Skype for Business je nástupca Lyncu

Ak potrebujete zaškoliť svojich kolegov do používania Skype for Business tak nás prosím kontaktujte. Pripravíme Vám ponuku šitú na mieru.
Kontakt

Čo sa týka prezentovaného obsahu, tak v Lync sa napr. dalo prepnúť medzi zdieľaním plochy a anketou pomerne rýchlo po ukázaní na príkaz a výberom v zozname. V Skype for Business je treba zobraziť dialógové okno, kde si vyberiete čo chcete aktuálne prezentovať.

Skype for Business je nástupca Lyncu

V rámci organizácie sa môžete stretnúť aj s tým, že po prvom spustení aplikácie po jej aktualizácii sa Vám zobrazí síce Skype for Business, ale hneď sa zobrazí aj správa, že server novšiu verziu nepodporuje alebo správca chce, aby ste používali stále Lync a po reštartovaní aplikácie sa Vám spustí Lync ako ste mali doteraz. Niektoré položky napr. názov na obrazovke štart a ikona na hlavnom paneli budú zo Skype aj keď aplikácia je Lync. Zmena späť na Skype for Business je možná po úprave systémového registra.

Skype for Business je nástupca Lyncu

Ak ešte nepoužívate Lync ani Skype for Business na zjednotenú komunikáciu, tak nás neváhajte kontaktovať. Pripravíme Vám ponuku ako zjednotenú komunikáciu vo firme spustiť a začať efektívne používať.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. OneDrive pri práci z domu

    28 októbra @ 10:00 - 11:00
  2. Teams v domácej kancelárií

    28 októbra @ 13:30 - 14:30

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...