• 0

Štýly obrázkov PowerPoint zrýchľujú úpravy

Category:PowerPoint Tags : 

Štýly obrázkov PowerPoint využijú všetci tvorcovia prezentácii, ktorí chcú svoje prezentácie nejako oživiť. Z pohľadu účastníka prezentácie je vždy lepšie ak snímky obsahujú aj nejaké grafické objekty. Treba si však uvedomiť, že snímky nie sú všetko a úspech prezentácie veľmi často závisí od prezentačných zručností lektora. Ak ich má dobré, tak vtedy stačí vytvoriť zopár základných snímok. Veľmi často sa hlavne v školskom prostredí objavujú prezentácie, kde je na snímkach strašne veľa textu a to je pre študentov unavujúce. V nasledujúcom texte popíšem a vo videu aj predvediem aké máte možnosti ak využijete štýly obrázkov PowerPoint. Úplne rovnaké postupy využijete aj v iných MS Office aplikáciách – Word, Excel a Outlook, ale tam to asi až tak často ako v PowerPointe potrebovať nebudete 🙂 .

Štýly obrázkov PowerPoint – oživia snímky

Štýly obrázkov PowerPoint nájdete na páse s nástrojmi Nástroje obrázka >> Formát po označení obrázku, ktorý chcete zmeniť.

1. Otvorte prezentáciu s obrázkom, príp. vytvorte skúšobnú do ktorej vložte obrázky.

2. Obrázok označte a prezrite si na páse Nástroje obrázka >> Formát v galérii Štýly obrázka ako ho môžete jedným kliknutím zmeniť. Patria tam štýly ako napr. skosený matný rám, čierny rám, obdĺžnik s mäkkými okrajmi, skosený ovál, skosená perspektíva a ďalšie. Spolu ich je 28.

Štýly obrázkov PowerPoint zrýchľujú úpravy

3. Ďalej môžete zmeniť okraj príkazom Orámovanie obrázka. Umožňuje to zmeniť farbu orámovania a hrúbku.

Štýly obrázkov PowerPoint zrýchľujú úpravy

4. Nasledovné úpravy cez príkaz Efekty obrázkov pridajú k obrázku tieň alebo odraz, príp. žiarupriestorové otáčanie.

Štýly obrázkov PowerPoint zrýchľujú úpravy

5. Posledný príkaz Rozloženie obrázka, tento konvertuje do grafiky SmartArt. Tá umožňuje obrázok doplniť o text, ale vhodné je zmeniť takto viac obrázkov naraz do jednej grafiky SmartArt.

6. Ak chcete obrázok vrátiť do pôvodného stavu, tak použite príkaz Vynulovať obrázok.

V krátkom videu si môžete pozrieť ako štýly obrázkov PowerPoint menia ich vzhľad. Video môžete zväčšiť na celú obrazovku malým štvorcovým tlačidlom v jeho pravom dolnom rohu.

Dôležitá poznámka na záver sa týka vizuálneho dojmu z prezentácie. Snažte sa nepoužívať všetky funkcie, ktoré PowerPoint ponúka, aby Vaša prezentácia nevyzerala ako od kolotočov. 🙂

Súvisiaci článok:
Ako využiť vodiace čiary a mriežku v PowerPointe – tipy-triky.sk
Pridanie alebo zmena efektu v obrázku – office.com

Ak potrebujete vytvoriť firemnú šablónu prezentácie, tak nás prosím kontaktujte. Pripravíme Vám cenovú ponuku a návrh realizácie.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...