• 0

Ukladací priestor OneDrive môžete rozšíriť

Category:OneDrive Tags : 

Ukladací priestor OneDrive môžete rozšíriť ak Vám nestačí štandardná veľkosť 15 GB na ukladanie svojich dokumentov, tabuliek, prezentácii a iných súborov v cloude. OneDrive je cloudové úložisko, ktoré získate po bezplatnej registrácii. Ukladací priestor je len jednou z funkcii, ktoré získate. Okrem toho budete mať možnosť prezerať a upravovať Office súbory pomocou Office online. Taktiež budete mať aj email, kontakty a kalendár. Je to celé cloudové pracovisko na kancelársku prácu. V dnešnom článku popíšem kde si môžete prezrieť ako čerpáte ukladací priestor OneDrive a kde ho môžete rozšíriť na 100 GB / 200 GB alebo v rámci Office 365 až na 1 TB.

Ukladací priestor OneDrive

Ukladací priestor OneDrive je dostupný buď cez webové rozhranie po prihlásení sa menom a heslom, alebo cez aplikáciu OneDrive, ktorá umožňuje údaje prezerať v okne prieskumníka a synchronizovať ich medzi počítačom a cloudom.

1. Zobrazte stránku www.onedrive.sk a vpravo hore kliknite na Prihlásiť sa. Ak ešte úložisko OneDrive nemáte, tak sa zaregistrujte podľa pokynov na obrazovke.

2. Na prihlásenie treba najprv zadať do poľa emailovú adresu a potom v ďalšom zobrazení aj heslo.

Ukladací priestor OneDrive

Tip: Ak sa chcete vyhnúť prvému kroku so zadávaním emailovej adresy, tak si vytvorte odkaz na stránku, kde sú už polia na meno a heslo. Prihlasovaním cez tento odkaz potom vynecháte tú úvodnú stránku.

3. Po prihlásení sa do OneDrive vľavo dolu uvidíte koľko miesta máte k dispozícii.

Ukladací priestor OneDrive

4. Kliknite na prepojenie Získať viac ukladacieho priestoru, ktoré zobrazí stránku Ukladací priestor. Uvidíte celkovú veľkosť, kapacitu, ktorú ešte máte a Váš plán.

Ukladací priestor OneDrive

5. V časti Váš dodatočný ukladací priestor, môžete získať ďalšiu kapacitu za odporúčanie služby svojim známym, bonus za vernosť (majú ho len niektorí používatelia) a bonus za fotografie z fotoaparátu.

6. Kliknutím na linku Kúpiť viac ukladacieho priestoru si môžete prezrieť Plány na rozšírenie. To môže byť o 100 GB alebo o 200 GB. Platba sa realizuje mesačne.

7. Okrem toho sa dá využiť aj špeciálna ponuka Office 365 + 1 TB, kde získate ukladací priestor až jeden 1 TB a najnovšie aplikácie balíka Office až na 5 zariadení ako aj ďalšie benefity v rámci služby Office 365 Home.

Ukladací priestor OneDrive

8. Po kliknutí na tlačidlo Vybrať pri službe, ktorá Vás zaujala postupujte ďalej podľa pokynov na obrazovke. Zadajte údaje o kreditnej karte alebo PayPal a svoje kontaktné údaje. Na ďalšej stránke je súhrn nákupu, ktorý keď potvrdíte, tak sa zaúčtuje poplatok.

Ukladací priestor OneDrive

9. Po skončení práce s cloudom sa odhláste a zatvorte prehliadač.

Ak chcete využívať cloud a OneDrive je už pre Vaše firemné potreby menej vhodný, tak nás neváhajte kontaktovať. Pripravíme Vám ponuku na využívanie Office 365 alebo Microsoft Azure.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. SharePoint na teamovú spoluprácu

    27 mája @ 10:00 - 11:00
  2. Ako využívať Word a súbory v cloude

    27 mája @ 13:30 - 14:30

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...