SharePoint

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku

Úlohy SharePoint sa používajú podobne ako tie v Outlooku. Stačí len vytvoriť zoznam Úlohy z pripravenej galérie a môžete pridávať úlohy pre seba alebo iných používateľov. Toto všetko sa deje vo webovom prehliadači po prihlásení sa k SharePoint. Ten môže byť lokálny alebo v cloude Office 365. Často ale koncoví používatelia žiadajú, aby mohli úlohy spracovávať aj bez potreby používať webový prehliadač. V nasledujúcom článku popíšem ako prepojiť úlohy SharePoint s Outlookom 2013. V krátkom videu to aj celé prakticky predvediem.

Úlohy SharePoint – prepojenie s Outlookom

Úlohy SharePoint je potrebné najprv na portáli vytvoriť a až potom sa dá spraviť prepojenie s Outlookom. Celý postup úplne do začiatku je nasledovný:

1. Prihláste sa na SharePoint ak treba a vľavo v stromovej štruktúre kliknite na Obsah lokality.
2. V zozname aplikácii kliknite na Pridať aplikáciu a potom zvoľte Úlohy.

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku
3. V zobrazenom okne zadajte Názov, príp. kliknite na Rozšírené možnosti, aby ste mohli zadať aj Popis. Následne kliknite na tlačidlo Vytvoriť.

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku
4. V zobrazenom zozname úloh môžete pridať novú úlohu, resp. aj viac úloh.
5. Na páse s nástrojmi Zoznam kliknite na príkaz Pripojiť k programu Outlook.

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku
6. Zobrazí sa okno, kde je informácia, či chcete povoliť webovej lokalite aby spustila program Outlook v počítači. Kliknite na Povoliť.

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku
7. Následne sa zobrazí Outlook a v zobrazenom okne bude otázka či chcete pripojiť zoznam k programu Outlook. Tlačidlom Spresniť môžete nastaviť ďalšie informácie. Kliknite na Áno.

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku
8. Tým sa zobrazí priečinok úloh z lokality SharePoint v Outlooku a budete vidieť aj úlohy, ktoré ste tam už vytvorili.

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku
9. Môžete vytvoriť novú úlohu (v Outlooku) a následne aktualizovať zobrazenie webového prehliadača, aby sa zobrazila úloha vytvorená v Outlooku.
10. Teraz môžete vytvárať a upravovať úlohy na oboch miestach a tieto sa budú aj na oboch miestach rovnako zobrazovať (niekedy treba samozrejme aktualizovať zobrazenie).

Tento postup vám umožní pracovať s úlohami aj bez toho, aby ste navštívili lokalitu SharePoint cez webový prehliadač. Stačí Vám na to Outlook 😉

Úlohy SharePoint – krátka video ukážka postupu

Ďalší obsah článku – video postup ako vytvoriť a pripojiť úlohy SharePoint k Outlooku, aby ste ich mohli používať aj bez webového prehliadača je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.
Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať
Prémiový prístup 6 mes. 49.00€ teraz.
Membership expires after 6 Months.
Vybrať

← Return to Home

Podobné články:
Používanie zoznamu SharePoint v Access
Ako prepojiť zoznam SharePoint s Access

Ak ešte len začínate so SharePoint 2013 a potrebujete sa dozvedieť viac možností ako s ním pracovať z pohľadu koncového používateľa, neváhajte nás kontaktovať. Pripravíme Vám vhodnú ponuku na konzultácie.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár