• 0

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku

Category:SharePoint Tags : 

Úlohy SharePoint sa používajú podobne ako tie v Outlooku. Stačí len vytvoriť zoznam Úlohy z pripravenej galérie a môžete pridávať úlohy pre seba alebo iných používateľov. Toto všetko sa deje vo webovom prehliadači po prihlásení sa k SharePoint. Ten môže byť lokálny alebo v cloude Office 365. Často ale koncoví používatelia žiadajú, aby mohli úlohy spracovávať aj bez potreby používať webový prehliadač. V nasledujúcom článku popíšem ako prepojiť úlohy SharePoint s Outlookom 2013. V krátkom videu to aj celé prakticky predvediem.

Úlohy SharePoint – prepojenie s Outlookom

Úlohy SharePoint je potrebné najprv na portáli vytvoriť a až potom sa dá spraviť prepojenie s Outlookom. Celý postup úplne do začiatku je nasledovný:

1. Prihláste sa na SharePoint ak treba a vľavo v stromovej štruktúre kliknite na Obsah lokality.
2. V zozname aplikácii kliknite na Pridať aplikáciu a potom zvoľte Úlohy.

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku
3. V zobrazenom okne zadajte Názov, príp. kliknite na Rozšírené možnosti, aby ste mohli zadať aj Popis. Následne kliknite na tlačidlo Vytvoriť.

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku
4. V zobrazenom zozname úloh môžete pridať novú úlohu, resp. aj viac úloh.
5. Na páse s nástrojmi Zoznam kliknite na príkaz Pripojiť k programu Outlook.

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku
6. Zobrazí sa okno, kde je informácia, či chcete povoliť webovej lokalite aby spustila program Outlook v počítači. Kliknite na Povoliť.

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku
7. Následne sa zobrazí Outlook a v zobrazenom okne bude otázka či chcete pripojiť zoznam k programu Outlook. Tlačidlom Spresniť môžete nastaviť ďalšie informácie. Kliknite na Áno.

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku
8. Tým sa zobrazí priečinok úloh z lokality SharePoint v Outlooku a budete vidieť aj úlohy, ktoré ste tam už vytvorili.

Úlohy SharePoint zobrazte v Outlooku
9. Môžete vytvoriť novú úlohu (v Outlooku) a následne aktualizovať zobrazenie webového prehliadača, aby sa zobrazila úloha vytvorená v Outlooku.
10. Teraz môžete vytvárať a upravovať úlohy na oboch miestach a tieto sa budú aj na oboch miestach rovnako zobrazovať (niekedy treba samozrejme aktualizovať zobrazenie).

Tento postup vám umožní pracovať s úlohami aj bez toho, aby ste navštívili lokalitu SharePoint cez webový prehliadač. Stačí Vám na to Outlook 😉

Úlohy SharePoint – krátka video ukážka postupu


Ďalší obsah článku – video postup ako vytvoriť a pripojiť úlohy SharePoint k Outlooku, aby ste ich mohli používať aj bez webového prehliadača je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
VybraťPodobné články:
Používanie zoznamu SharePoint v Access
Ako prepojiť zoznam SharePoint s Access

Ak ešte len začínate so SharePoint 2013 a potrebujete sa dozvedieť viac možností ako s ním pracovať z pohľadu koncového používateľa, neváhajte nás kontaktovať. Pripravíme Vám vhodnú ponuku na konzultácie.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...