Windows

Upravte si panel úloh vo Windows 8 / 7

Máte počítač s Windows 8 / 7, ktorý zobrazuje na paneli úloh spustené programy ako veľké ikony bez názvu programu. Ako zmeniť zobrazenie spustených programov tak, aby sa zobrazoval aj ich názov?

Windows a panel úloh

1. Kliknite pravým tlačidlom myši na voľné miesto na paneli úloh Windows a z kontextovej ponuky zvoľte príkaz Vlastnosti.

2. V zobrazenom dialógovom okne sa prepnite na prvú záložku Panel úloh.

Windows 8.1 - nastavenie panela úloh - zobrazenie tlačidiel

3. V rozbaľovacom zozname Tlačidlá na paneli úloh vyberte možnosť Skombinovať, keď je panel úloh plný (vo Windows 8.1 – Vždy skombinovať a zobraziť názvy), alebo Nikdy nekombinovať. Nastavenie potvrďte tlačidlom Použiť aby sa zmeny okamžite zobrazili.

Windows 8.1 - nastavenie panela úloh - zobrazenie tlačidiel a názvov

Vo videu je predvedený vyššie popísaný postup pre Windows 7.

 

Vo firemnej sieti môže správca toto nastavenie urobiť centrálne pre všetkých používateľov Windows. Neváhajte nás kontaktovať, poradíme Vám ako to spraviť.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár