Excel

Viacúrovňové zoraďovanie v Exceli

Údaje v tabuľke môžete zoraďovať veľmi jednoduchým spôsobom tlačidlami na páse s nástrojmi Údaje. Jedným tlačidlom zoradíte údaje v konkrétnom stĺpci vzostupne a druhým zostupne. Tieto dve tlačidlá neviete použiť na zoradenie podľa ďalších stĺpcov súčasne. Na to potrebujete viacúrovňové zoraďovanie v Exceli, ktorým zoradíte podľa jedného stĺpca a keď pridáte úroveň, tak môžete zoradiť podľa ďalšieho stĺpca. Ak by ste mali tabuľku krajín, miest a ľudí, tak získať môžete zoradené krajiny podľa abecedy. V rámci každej krajiny potom zoradíte mestá podľa abecedy. Pridať by ste mohli zoradenie priezvisk v rámci každého mesta. Postup takéhoto zoradenia je aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár