Excel

Viete v Exceli získať údaje z obrázka?

Pomocou Excelu môžete okrem vytvorenia tabuľky a bežných výpočtov aj spracovať údaje z externých zdrojov. Údaje môžete mať v databáze, na SharePointe, v txt / csv alebo PDF súbore a ďalších. Ale Excel 365 dokáže získať údaje aj z obrázka ak sú vhodne tabuľkovo rozmiestnené. Využijete to v situácii kedy dostanete na papieri vytlačenú tabuľku / faktúru a potrebujete údaje z nej ďalej spracovať. Žiaľ v takejto situácii musíte počítať aj s tým, že niektoré údaje nezískate korektne a budete ich musieť manuálne upraviť. Ako môžete v Exceli získať údaje z obrázka si pozriete aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár