Excel

Viete zmeniť číslo na čas v Exceli?

Dávnejšie som popisoval ako v Exceli konvertovať čas na číslo. Občas používatelia potrebujú aj opačný postup, tj. zmeniť číslo na čas v Exceli. Ak potrebujete hodnotu v tvare 174453 zmeniť na 17:44:53 tak, aby to bolo vo formáte času na ďalšie spracovanie, tak postup je pomerne jednoduchý. Stačí využiť textové a časovú funkciu a tiež nastaviť správny formát. Fungovať to bude za predpokladu, že vstupné hodnoty máte len do 24 hodín. Nad 24 hodín, by ste k tomu museli doplniť aj počet dní. Takéto 174453 hodnoty získate väčšinou z iných informačných zdrojov alebo exportom z rôznych meracích zariadení.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár