Visio

Viete zobraziť údaje tvaru Visio?

V aplikácii MS Visio, ktorú využijete na kreslenie schém a diagramov môžete k tvarom pridať aj doplnkové údaje. Údaje môžete zadať manuálne alebo využiť Excel a prepojiť ho s výkresom v MS Visio. Podľa typu diagramu sú dostupné jednotlivé tvary. Niektoré tvary majú k dispozícii preddefinované údajové polia, napr. cena, dátum začiatku / konca, názov a pod. Tieto sa odlišujú podľa typu tvaru a diagramu. Ak potrebujete nejaký typ údaju, ktorý tam nie je dostupný, tak môžete definovať vlastné údaje tvaru. V prípade, že ich potrebujete vidieť na jednom mieste, tak môžete zobraziť údaje tvaru Visio priamo na výkrese alebo sa dajú exportovať. Celý postup si pozriete aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár