• 0

Vkladanie súborov do OneDrive bez aplikácie

Category:OneDrive Tags : 

Používatelia Microsoft cloudu OneDrive majú niekoľko možností ako spravovať a vkladať súbory do svojho online úložiska. To sa dá využiť nie len na zálohovanie súborov, ale aj na prácu s nimi ak ste na cestách alebo používate viac zariadení. Na domácom počítači začnete vytvárať súbor, na notebooku vo vlaku pokračujete v práci tam kde ste doma skončili a v práci súbor dokončíte bez toho, aby ste mali tri rôzne verzie v troch zariadeniach. V tomto článku si prečítate ako môžete spravovať a vkladať súbory do OneDrive bez aplikácie, ktorá vo Windows 8.1 vyžaduje prihlásenie do systému s Microsoft kontom. Vo videu je ukážka niektorých popísaných postupov.

Windows 8.1 má vstavanú aplikáciu OneDrive, ktorá umožňuje pracovať so súbormi priamo v okne Windows prieskumníka. Je to veľmi pohodlné a efektívne. Vyžaduje to ale prihlasovanie do Windows pomocou Microsoft konta (Live ID). Toto však nevyhovuje každému používateľovi.

OneDrive bez aplikácie potrebujete ak sa neprihlasujete Microsoft kontom

Preto je vhodné vedieť ako sa dá používať OneDrive bez aplikácie. Sú dve možnosti – používanie cez webové rozhranie, ktoré dokáže aj presúvanie myšou „Drag & Drop“ alebo pri práci v MS Office využívať okná Otvoriť / Uložiť ako.

OneDrive bez aplikácie – pridanie a správa cez web

1. Prihláste sa svojim Microsoft kontom na www.onedrive.sk

2. Zobrazí sa stránka s priečinkami a súbormi. V hornej časti je pás s príkazmi, kde prepínate z OneDrive na aplikácie Office online. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť a zvoľte Priečinok.

3. V zobrazenom okne zadajte Názov priečinka a kliknite na Vytvoriť.

4. Priečinok otvoríte bežným kliknutím na jeho názov. V hornej časti sa zobrazia ďalšie príkazy.

5. Príkazom Odovzdať môžete pridať do priečinka súbory z lokálneho počítača. Stačí v okne s názvom Vybrať súbor na odovzdanie spraviť viacnásobný výber myšou a klávesom Ctrl alebo Shift a kliknúť na tlačidlo Otvoriť. Spustí sa prenos vybratých súborov do cloudu. Priečinky sa odovzdať nedajú.

6. Z okna priečinku v lokálnom počítači môžete súbory presunúť do OneDrive aj bežným presunutím myšou.

7. Vo OneDrive môžete medzi priečinkami a podpriečinkami tiež presúvať ťahaním myšou na názov priečinku v zozname alebo v navigačných linkách.

8. Presúvanie do iných priečinkov spravíte príkazom Akcie priečinka >> Presunúť priečinok do alebo pri jednotlivých súboroch Spravovať >> Premiestniť do / Kopírovať do.

OneDrive bez aplikácie - webové rozhranie

9. Súbor/priečinok odstránite po označení príkazom Odstrániť alebo klávesom Delete.

Práca s OneDrive bez aplikácie vo webovom prehliadači je pri niektorých úlohách podobná práci vo Windows prieskumníkovi. Využiť môžete ťahanie myšou ale aj kontextovú ponuku pravého tlačidla myši.

OneDrive bez aplikácie - ťahanie myšou vo webovom rozhraní

OneDrive bez aplikácie – v MS Office 2013

OneDrive bez aplikácie sa dá použiť aj v MS Office 2013. Stačí sa v Office prihlásiť svojim Microsoft kontom a budete mať dostupné všetky svoje priečinky na ukladanie/otváranie súborov. Čiastočne sa dajú tieto okná využiť aj na základnú správu súborov/priečinkov – vytvorenie priečinka, premenovanie a odstránenie.

Ďalší obsah článku – popis, obrázok a video ako používať OneDrive bez aplikácie v prehliadači aj v MS Office je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať

 


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...