• 0

Vytvorenie distribučnej skupiny – Office 365

Category:Office 365 Tags : 

Vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365 má svoj význam hlavne v súvislosti s Outlookom. Pomocou distribučnej skupiny môžete zlepšiť možnosti tímovej komunikácie. Distribučná skupina má svoju emailovú adresu a členov, ktorí prijímajú emaily z tejto skupiny. Skupina je viditeľná aj v Outlooku a preto sa ľahko používa. Zvyčajne sa to týka skupín pre niektoré oddelenia alebo tímy. Môže to byť skupina s adresou napr. obchod@tipy-triky. sk, kde budú členovia všetci obchodníci a budú vidieť požiadavky od zákazníkov. Podobne to môže byť adresa kariera@tipy-triky. sk, kde budú členovia z HR. Ak niekto pošle svoj životopis dostanú ho všetci. Následne ak jeden z členov na email zareaguje a odpíše, tak ostatní budú vedieť, že sa emailom niekto zaoberá. V nasledujúcom krátkom postupe popíšem a vo video ukážke uvidíte vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365.

Vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365

Vytvorenie distribučnej skupiny spraví admin po prihlásení sa k portálu Office 365. Predtým je vhodné premyslieť si akú adresu bude mať distribučná skupina, kto bude jej členom a či bude môcť prijímať emaily aj z externého prostredia.

1. Prihláste sa na portál Office 365 ako admin a zvoľte Správca.

2. Vľavo vyberte Správca >> Exchange

Vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365

3. Na stránke Centrum spravovania pre Exchange zvoľte v kategórii Príjemcovia položku Skupiny.

Vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365

4. Na zobrazenej stránke Skupiny kliknite na tlačidlo pridať (znak plus) a vyberte Distribučná skupina.

Vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365

5. V zobrazenom okne nová distribučná skupina vyplňte požadované políčka. Vpravo sa zobrazuje pomocný text, aby ste sa lepšie v tom orientovali. Nezabudnite pridať členovnastaviť vlastnosti skupiny v dolnej časti stránky. Po dokončení kliknite na tlačidlo Uložiť.

Vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365

6. Skupina bude zatiaľ prijímať emaily len z vašej organizácie. Preto kliknite v zozname na skupinu a potom na tlačidlo Editovať.

Vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365

7. V zobrazenom okne editácie môžete zmeniť aj také nastavenia, ktoré ste pri jej vytvorení nemali k dispozícii. Kliknite na Spravovanie doručovania a tam nastavte položku Odosielatelia v rámci mojej organizácie a mimo nej. Tlačidlom Uložiť potvrďte zmeny.

Vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365

8. Distribučnú skupinu nájdete v adresári v Outlooku aj v Outlook Web app.

Vytvorenie distribučnej skupiny v Office 365

Vytvorenie distribučnej skupiny – video postup

Ďalší obsah článku – video ukážka vytvorenie distribučnej skupiny je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať

← Návrat domov

Ak zatiaľ nepoužívate Office 365 na elektronickú poštu, tak nás kontaktujte. Pripravíme Vám vhodné riešenie na zjednotenú komunikáciu aj správu prostredia.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...