Využili ste vo Worde preddefinované formátovanie dokumentu?

  • 1
Ikona Word

Využili ste vo Worde preddefinované formátovanie dokumentu?

Category:Word Tags : 

Efektívna práca s dokumentom vo Worde spočíva vo využívaní štýlov, ktoré slúžia na nastavenie formátu odseku, písma a ďalších prvkov. Štýly môžete využiť preddefinované a následne ich upraviť alebo môžete vytvoriť vlastné štýly a používať tie. Preddefinované štýly nadpisov majú svoje výhody nielen pri vzhľade dokumentu, ale aj pri jeho používaní pomocou navigačnej tably. Tieto vstavané štýly sa dajú využiť aj na páse s nástrojmi Návrh, kde je k dispozícii preddefinované formátovanie dokumentu cez kolekciu štýlov. Ako preddefinované formátovanie dokumentu vplýva na celkový vzhľad si pozriete aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup a Prémiový prístup.
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

1 Comment

xlnc

jún 16, 2017at 2:06 pm

Odpověď na titulek zní: Nikdy (pokud mě k tomu nenutí čas). Nevěřím vestavěným stylům od MS, tvořím si vlastní od základu (resp. mám už hotovou vlastní šablonu s vlastními styly). U nich vím, jak se budou chovat, jak jsou na sobě závislé, a mám snad lepší vkus než některé „psycho“ výtvory stran fontů, barevnosti a typografických pravidel.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...